اخباراخبار ویژه

یک فرمولاسیون آب پایه برای پوشش های روی پارچه/ روکش داخلی خودروها

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ایران پلیمر شرکت FRX Polymer محصول جدی خود به نام Nofia®️ W2000 EX water-based dispersions را معرفی کرد. این محصول برای تولید فرمولاسیون پوشش های پارچه پایه آبی با میزان مواد فرار کم استفاده می شود. از این دیسپرسیون می توان برای پوشش دهی چرمی که در روکش داخلی خودرو به کار می رود استفاده کرد. همچنین استفاده در مبلمان منزل، چادر مسافرتی، برزنت و کاربردهای ضد آتش نیز از دیگر موارد استفاده ی این نوع پوشش ها به حساب می آید.
Nofia®️ W2000 EX به دلیل ویژگی ضدآتش بودن و همچنین عدم حضور هالوزن در ساختار خود کاربرد زیادی به عنوان پوشش آب پایه پیدا کرده است. بافته های پوشش داده شده در صنایع مختلفی مانند خودرویی، هوایی، کشاورزی، پزشکی و سلامتی، ورزشی و دفاعی و نظامی کاربرد دارد. این بافته ها ویژگی های منحصربه فردی مانند تاخیرانداز شعله، ضد آب بودن و میکروب کشی دارند.
در سال های اخیر پوشش های آب پایه در حوزه ی پارچه و بافت رشد دورقمی را تجربه کردند. دلیل این موضوع قابلیت آن ها در کاهش آلودگی هوا و مقاومت در برابر حلال ها است. یکی از نیازهای برآورده نشده در زمینه ی پوشش های آب پایه قابلیت ضدآتش بودن آن ها بدون حضور هالوژن ها است که محصول جدید FRX این نیاز را برآورده کرده است.
Nofia®️ W2000 EX Dispersion اکنون به شکل یک مایع شفاف با اندازه ذراتی کمتر از ۴۰۰نانو متر در دسترس قرار دارد. این فرمولاسیون از حدود ۶۰% جامد تشکیل شده است. این دیسپرسیون سازگاری خوبی با پلیمرهای آب پایه مانند دیسپرسیون های پلی یورتانی که در پوشش دهی بافته ها و چرم مصنوعی کاربرد دارند، از خود نشان می دهند. پس از افزوده شدن Nofia®️ W2000 EX به دیسپرسیون پلی یورتانی، این فرمولاسیون ظاهری بسیار شفاف و با میزان مه آلودگی پایین و سطحی نرم ایجاد می کند. فرمولاسیونی که در آن از Nofia®️ W2000 EX استفاده شده و بر روی چادرهای مسافرتی و یا لباس های ضدآتش اعمال شده است، مورد آزمون های رطوبتی و بررسی سایر پارامترها قرار گرفته و همه ی استاندارها را به دست آورده است. این افزودنی دارای استاندارد ASTM 6413 و Chinese GB/T 27630-201X است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا