اخبار

شرکت Perstorp پلی ال جدیدی با VOC پایین معرفی کرد

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار/ ایران پلیمر می نویسد، Perstorp پلی ال جدیدی با VOC پایین معرفی کرده است. Capa 4101 polyol یک پلی ال بی همتا می باشد که برای پوشش های صنعتی توسعه داده شده است. این محصولات در کاربرد هایی که در معرض شرایط آب و هوایی شدید قرار دارند مثل توربین های بادی، قطار ها و هواپیما ها مناسب هستند.

 به گفته Par Jorgensen مدیر توسعه بازاریابی شرکت Perstorp ،Capa 4101 به بهبود مقاومت شیمیایی و مقاومت ضربه پوشش ها کمک می کند. همچنین دوام بالایی ایجاد می کند. Capa 4101 نیز همانند سایر پلی ال های Capa از طریق پلیمریزاسیون حلقه باز شونده کنترل شده ساخته می شود. در این مورد واکنش با یک الکل چهار عاملی آغاز می شود که عاملیت 4 را ایجاد می کند. این عاملیت بالا در ترکیب با ساختار مولکولی مشخص آن را به یک محصول بی همتا در بازار تبدیل می کند. این محصول مایع و فاقد حلال بوده و دارای VOC پایینی می باشد. ایجاد دانسیته شبکه ای شدن بالا در پوشش از ویژگی های آن می باشد. بعضی از مزایای Capa 4101 به شرح زیر می باشد: 

– Capa 4101 یک وسیله بسیار دقیق برای اصلاح خواص پوشش ها می باشد. 

– Capa 4101 می تواند خواص مکانیکی شامل مقاومت ضربه ، مقاومت خراشی ، مقاومت سایشی و مقاومت شیمیایی را بهبود دهد. 

–Capa 4101 دارای Tg پایینی می باشد و حتی در دما های بسیار پایین دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد. 

– بطور کلی در محدوده گسترده دمایی دارای خواص مکانیکی خوبی می باشد. 

استفاده از مقادیر کمی از Capa 4101 می تواند خواص پوشش ها را بطور قابل توجهی بهبود دهد. این محصول می تواند بعنوان اصلاح کننده رزین در فرمولاسیون های متداول استفاده شود. جایگزینی مقادیر کمی از Capa 4101 ( حدود 2 تا 12 درصد) برای بهبود خواص پوشش ها کافی می باشد. Capa 4101 برای استفاده در پوشش ها و کاربرد های پلی اورتان دو جزئی مناسب می باشد. یکی از کاربرد های Capa 4101 در پوشش های هواپیما می باشد که در معرض محدوده گسترده ای از دما ها می باشد. دما می تواند از °C 45- در ارتفاع 10 هزار فوتی در هوا تا بالای °C 50 در فرودگاه های واقع در بیابان ها متغیر باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا