اخبار

شعری مقدم: ارز در مبادلات پتروشیمی تک نرخی می شود

بسپار به نقل از شانا می نویسد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به مزایای تک نرخی شدن ارز در صنعت پتروشیمی گفت: پیش بینی می شود بزودی قیمت ارز در این صنعت تک نرخی شود.

عباس شعری مقدم صبح امروز دوشنبه (٢٤ فروردین ماه) در سیزدهمین نشست مشترک مدیران صنعت پتروشیمی و مدیران بورس کالا با اشاره به مزایای تک نرخی شدن ارز در مبادلات خرد و کلان صنعت پتروشیمی اظهار کرد: امروزه وجود ٢ نرخ برای ارز در این مبادلات مشکلات و موانع زیادی را برای این صنعت ایجاد کرده است.

وی افزود: به عنوان مثال هم اکنون برخی از مجتمعهای پتروشیمی با توجه به امکان صادرات محصولات خود با نرخ آزاد تمایلی برای فروش میان مجتمعی و داخلی با نرخ ارز مبادله ای ندارند.

معاون وزیر نفت با بیان این که بورس کالا باید یکی از مبادی عرضه محصولات پتروشیمی در کشور باشد، گفت: هم اکنون با توجه به نبود زیرساختهای قانونی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در بخشهای میانی و پایین دستی امکان خرید و فروش به صورت بلند مدت را ندارند، از این رو این بخشهای صنعت پتروشیمی نمی توانند تحلیل و چشم انداز مناسبی از تجارت خود داشته باشند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر این که امضا قرار دادهای بلند مدت و مشخص بودن نرخ خوراک پتروشیمی در بورس کالا می تواند کمک خوبی به صنایع پایین دستی به شمار آید، گفت: امروزه بورس کالا پاسخگوی محصولات پتروشیمی نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا