اخبار

شعری‌مقدم: ایران‌پلاست 2014 فرصت جدید برای صنعت پلاسنیک کشور

بسپار می نویسد، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران اظهار کرد: ایران پلاست 2014 بسیار موفق‌تر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.

عباس شعری مقدم در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار نیپنا تاکید کرد: تعداد شرکت‌های داخلی و خارجی‌ای که در ایران‌پلاست 2014حضور پیدا کردند بسیار بیشتر از تعداد شرکت کنندگان در دوره‌های قبل ایران‌پلاست است.
وی تصریح کرد: در سال جاری نمایشگاه ایران‌پلاست در فضایی بزرگ‌تر از فضای سابق نمایشگاه برگزار می‌شود و به نظر من دستاوردهای نمایشگاه سال جاری خیلی موفقیت آمیزتر خواهد بود.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خاطرنشان کرد: همانگونه که یازدهمین همایش صنعت پتروشیمی (IPF) در اواخر خردادماه موفقیت آمیزتر از گذشته برگزار شد، انتظار می‌رود نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست نیز موفقیت آمیز‌تر از دوره‌های قبل برگزار شود.
شعری‌ مقدم همچنین درمورد دستاوردهای مورد انتظار نهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، گفت: کسانی که در امر تجارت پلیمرها فعال هستند می توانند در نمایشگاه بین المللی ایران پلاست اطلاعات خود را با یکدیگر تبادل کنند و از فرصت نمایشگاه استفاده کرده، با تبادل اطلاعات قرارداد امضا کنند.
به گزارش نیپنا زنجیره صنعت پتروشیمی از سه حلقه اصلی بالا دستی، میان دستی و تکمیلی تشکیل شده است در این میان مهمترین حلقه از نظر اشتغال‌زایی و ارزش آفرینی در زنجیره ارزش این صنعت، صنایع تکمیلی است به عبارت دیگر صنایع تکمیلی میوه و ثمره صنعت پتروشیمی است.
بر اساس اهداف سند چشم انداز بیست ساله باید از لحاظ توسعه صنعت پتروشیمی به بالاترین مقام در منطقه خاورمیانه از نظر ارزش تولیدات برسد و از این توسعه صنایع تکمیلی ایران را به بازیگر اصلی صنعت پتروشیمی در منطقه خاورمیانه تبدیل خواهد کرد.
پیش بینی‌ها نشان می‌دهد در صورت توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی در سال 1404 حداقل 25 درصد جمعیت فعال کشور در حوزه زنجیره پتروشیمی دارای اشتغال پایدار خواهند بود که بیشتر این اشتغال ایجاد شده در حوزه صنایع تکمیلی پتروشیمی است.
بدون شک در کنار فراهم کردن این زیرساخت‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی صنایع تکمیلی پتروشیمی، پلاستیک، انواع پلیمرها، لاستیک و ماشین آلات وابسته به توسعه کمی و کیفی این صنعت اشتغال آفرین کمک کند. بر این اساس امسال نهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست به عنوان بزرگترین نمایشگاه تخصصی صنایع تکمیلی پتروشیمی و پلاستیک ایران مهر ماه سالجاری برگزار خواهد شد.
در این گردهمایی بین‌المللی تاکنون حضور شرکت‌های بزرگ داخلی و نمایندگی‌های خارجی و بین‌المللی در چهار گروه اصلی کالایی شامل تولید و عرضه کنندگان مواد اولیه، ماشین آلات، خدمات صنعتی، فنی و مهندسی، بازرگانی و تولید و عرضه محصولات نهایی قطعی شده است.
برگزاری منظم نمایشگاه‌های ایران پلاست علاوه بر توسعه کمی و کیفی صنایع تکمیلی پتروشیمی، شرایطی را به منظور رقابت با نمایشگاه‌های بزرگ منطقه‌ای و فرا منطقه‎ای همچون چاینا پلاست، عرب پلاست و یورو ارشیا ترکیه فراهم می کند ضمن آنکه برگزاری این چنین نمایشگاه‌هایی زمینه را برای افزایش صادرات محصولات تکمیلی ونهایی پتروشیمی و پلیمری ایران به کشورهای منطقه همچون عراق، پاکستان، کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، آسیای میانه، حوزه قفقاز و حتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را فراهم می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا