اخبار

شورای‌عالی نظارت به برکناری رییس اتاق ایران رای داد/ پایان حضور سلاح‌ورزی در اتاق ایران و تایید و تکذیب ها

بسپار/ ایران پلیمر جلسه شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران دیروز با دو دستور جلسه رسیدگی به مسائل اتاق بازرگانی آبادان و همچنین موضوع تخلف در انتخاب رییس اتاق بازرگانی ایران در محل وزارت صمت برگزار شد.

در مذاکرات صورت گرفته در جلسه امروز شورای‌عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران، اکثریت اعضا ضمن خلاف قانون دانستن روند طی شده در انتخاب حسین سلاح‌ورزی به ریاست اتاق ایران در خرداد ماه گذشته، رأی به برکناری وی از مسوولیت اتاق ایران دادند.

اواخر خردادماه انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران برگزار شد و حسین سلاح‌ورزی بدون داشتن تاییدیه دستگاه‌های نظارتی از سوی هیات نمایندگان به عنوان رئیس این اتاق انتخاب شد.
انتخاب سلاح‌ورزی در حالی انجام شد که صلاحیت وی پیش از این به صورت قطعی از سوی وزارت اطلاعات رد شده بود. همین امر باعث شد بخش خصوصی در طول ۴ ماه گذشته از داشتن نماینده در بسیاری از شوراهای عالی از جمله پول و اعتبار، بورس و … محروم بماند.

بر اساس این گزارش شورای‌عالی نظارت متشکل از وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر امور اقتصادی و دارائی، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس و دو نایب رئیس اتاق ایران و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران بعد از ظهر امروز با اکثریت، رأی به برکناری سلاح‌ورزی دادند.

هرچند که دقایقی پس از اعلام خبر توسط خبرگزاری های رسمی، سلاح ورزی در توییتی، نصاب جلسه مورد اشاره و برکناری خود را تکذیب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا