اخبار

صادرات دو میلیون و 503 هزار تن محصول پتروشیمی از گمرکات خوزستان

مدیرکل گمرکات استان خوزستان از صادرات بیش از دو میلیون و 503 هزار تن محصول پتروشیمی از گمرکات استان در هشت ماهه اول امسال خبر داد.
عباس علیدادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: محصولات پتروشیمی جزو شش گروه کالای صادراتی و بیشترین محصولات صادراتی از گمرکات استان به خارج از کشور هستند.
وی به صادرات بیش از دو میلیون و 503 هزار تن کالای پتروشیمی از گمرکات استان اشاره کرد و گفت: این کالاها به ارزش یک میلیارد و 887 میلیون دلار بوده اند.

علیدادی با بیان اینکه سهم وزنی و ارزشی این گروه کالا از کل صادرت استان به ترتیب 35.23و 78.75 درصد بوده، گفت: عمده محصولات پتروشیمی صادراتی از استان خوزستان شامل گازها، پلی اتیلن، نفتای سبک، آمونیاک و سایر محصولات شیمایی هستند.

وی صادرات یک سال گذشته این گروه از محصولات را بیش از پنج میلیون و 577 هزار تن عنوان کرد و گفت: این محصولات دارای چهار میلیارد و 584 میلیون دلار ارزش بوده اند.

ناظر گمرکات خوزستان همچنین از صادرات بیش از سه میلیون و 521 هزار تن کالای معدنی به ارزش 191میلیون و 992هزار دلار از گمرکات استان در هشت ماهه اول امسال خبر داد.

وی با بیان اینکه مصالح ساختمانی، سیمان و کلینگر از جمله این مواد هستند، تصریح کرد: سهم وزنی و ارزشی این گروه کالا از کل صادرات استان خوزستان به ترتیب 49.56 و 8.01 درصد بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا