اخبار

صادرات دو میلیون و ۵۰۳ هزار تن محصول پتروشیمی از گمرکات خوزستان

مدیرکل گمرکات استان خوزستان از صادرات بیش از دو میلیون و ۵۰۳ هزار تن محصول پتروشیمی از گمرکات استان در هشت ماهه اول امسال خبر داد.
عباس علیدادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: محصولات پتروشیمی جزو شش گروه کالای صادراتی و بیشترین محصولات صادراتی از گمرکات استان به خارج از کشور هستند.
وی به صادرات بیش از دو میلیون و ۵۰۳ هزار تن کالای پتروشیمی از گمرکات استان اشاره کرد و گفت: این کالاها به ارزش یک میلیارد و ۸۸۷ میلیون دلار بوده اند.

علیدادی با بیان اینکه سهم وزنی و ارزشی این گروه کالا از کل صادرت استان به ترتیب ۳۵.۲۳و ۷۸.۷۵ درصد بوده، گفت: عمده محصولات پتروشیمی صادراتی از استان خوزستان شامل گازها، پلی اتیلن، نفتای سبک، آمونیاک و سایر محصولات شیمایی هستند.

وی صادرات یک سال گذشته این گروه از محصولات را بیش از پنج میلیون و ۵۷۷ هزار تن عنوان کرد و گفت: این محصولات دارای چهار میلیارد و ۵۸۴ میلیون دلار ارزش بوده اند.

ناظر گمرکات خوزستان همچنین از صادرات بیش از سه میلیون و ۵۲۱ هزار تن کالای معدنی به ارزش ۱۹۱میلیون و ۹۹۲هزار دلار از گمرکات استان در هشت ماهه اول امسال خبر داد.

وی با بیان اینکه مصالح ساختمانی، سیمان و کلینگر از جمله این مواد هستند، تصریح کرد: سهم وزنی و ارزشی این گروه کالا از کل صادرات استان خوزستان به ترتیب ۴۹.۵۶ و ۸.۰۱ درصد بوده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا