اخبار

صادرات صنعت نساجی ۱۲ درصد کاهش یافت

بسپار به نقل از ایسنا می نویسد، در چهار ماهه نخست سال جاری صادرات صنایع نساجی کشور افت ۱۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال قبل تجربه کرد در حالی که واردات محصولات این صنعت با رشد ۸ درصدی مواجه شد.

در چهار ماهه نخست امسال صادرات صنایع نساجی کشور با افت ۱۲ درصدی به ۱۹۴.۳ میلیون دلار رسید. همچنین آمار صادرات این صنعت با احتساب فرش دستباف، رنگ و ماشین آلات با افت ۵ درصدی به بیش از ۲۷۸.۱ میلیون دلار رسید.

از سوی دیگر در همین مدت واردات صنایع نساجی نیز با افزایش ۸ درصدی از مرز ۴۱۱.۶ میلیون دلار گذشت. ضمن اینکه واردات صنایع نساجی با احتساب ماشین آلات و رنگ نیز با رشد ۶۸ درصدی بالغ بر ۷۴۵.۶ میلیون دلار شد.

در حوزه واردات صنایع نساجی بدون احتساب رنگ و ماشین آلات بیشترین حجم واردات مربوط به انواع الیاف به جز پنبه به ارزش ۱۱۵.۵ میلیون دلار، انواع نخ به ارزش ۱۱۳ میلیون دلار، انواع پارچه به جز تعرفه چادر مشکی به ارزش ۹۷.۳ میلیون دلار، پنبه به ارزش ۳۴ میلیون دلار و پارچه چادر مشکی به ارزش ۲۶ میلیون دلار بود.

این در حالی است که در حوزه صادرات بیشترین میزان به استثنای ماشین آلات، رنگ و فرش دستباف به انواع کفپوشها به ارزش ۹۵.۸ میلیون دلار، انواع الیاف به ارزش ۲۲.۷ میلیون دلار، انواع پارچه به میزان ۱۷.۲ میلیون دلار و انواع پوشاک به میزان ۱۵.۶ میلیون دلار اختصاص یافت.

در حوزه واردات صنایع نساجی بیشترین رشد واردات در چهار ماهه نخست ۱۳۹۳ مربوط به انواع کفپوشها به میزان ۲۶۰ درصد، انواع پتو به میزان ۱۰۷ درصد، انواع پارچه به میزان ۱۰۹ درصد، انواع رنگها و مواد تکمیلی منسوجات به میزان ۷۰۳ درصد و انواع ماشین آلات به میزان ۲۲۲ درصد بوده است.

این در حالی است که در حوزه صادرات تنها صادرات انواع کفپوشها و فرش و سایر کفپوشهای دستباف در چهار ماهه نخست امسال با رشد مواجه شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا