اخبار

صادرات پلاستيک تا پايان هفته تعيين تکليف مي شود!!!

بسپار می نویسد، در پی اعتراض جدی سید جواد میرحیدری، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران پلاست، دکتر مفتح قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعیین تکلیف مصوبه ممنوعیت صادرات محصولات پلاستیکی خبر داد.
ظهر امروز در حاشيه هشتمين نمايشگاه ايران پلاست، سید جواد میرحیدری با انتقاد از مصوبه جلوگيري از صادرات برخي اقلام گفت: اگر مي خواهيد جلوي صادرات محصولاتي را بگيريد از قبل به توليدکننده بگوييد تا در کارخانه اش را ببندد!
اين توليدکننده با تلاش خبرنگاران به حضور محمدصادق مفتح که در همان سالن در جمع خبرنگاران مشغول صحبت بود رسيد و گلايه خود را با قائم مقام وزير صنعت اينگونه مطرح کرد: وقتي مي خواهند به کسي شليک کنند اول ايست مي دهند!
وي افزود: ما محصولاتمان را که پيش از اين قرارداد فروششان با کشورهاي خارجي به امضا رسيده به بندر فرستاده ايم اما جلوي صادرات آنها گرفته شده و مي گويند بخشنامه دولتي است!
در اين هنگام چندتن از ديگر توليدکنندگان معترض نيز خود را به اين جمع رسانده و قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت که خود را در مناظره اي با توليدکنندگان مي ديد، در پاسخ به ايشان گفت: کالاهايي که تا امروز به گمرک وارد شده اند بدون هيچ گونه شرطي ترخيص خواهند شد و اينگونه نمي شود که کالاهايي که پيش از اين قراردادهاي صادراتي شان را به امضا رسانده ايد به مبدأ مرجوع شود.
مفتح با بيان اينکه در طول هفته جاري جلساتي در اين خصوص برگزار مي شود، گفت: تا پايان هفته جاري تمامي کالاهاي صادراتي پليمري و پلاستيک تعيين تکليف شده و برخي کالاها بدون هيچ پيش شرطي اجازه صادارت مي گيرند و برخي ديگر مازاد بر نياز داخل مي توانند صادر شوند.
وي افزود: کميته اي متشکل از نمايندگان شرکت ملي صنايع پتروشيمي و وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور نمايندگان ‌تشکل هاي توليدکننده و مصرف کننده مواد اوليه تشکيل مي شود و در اين زمينه تصميم گيري ها انجام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا