اخبار

صادرات چین به ایران کاهش یافت

بسپار به نقل از تسنیم می نویسد، صادرات چین به ایران در دو ماه نخست سال جاری میلادی با کاهش ۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۲.۳۱۸ میلیارد دلار رسید.


گمرک چین اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و چین در دو ماه نخست سال جاری میلادی با کاهش ۳۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

مبادلات تجاری ایران و چین که در ژانویه و فوریه ۲۰۱۵ بالغ بر ۶.۱۷۲ میلیارد دلار اعلام شده بود در ژانویه و فوریه سال جاری به ۳.۸۷۶ میلیارد دلار کاهش یافته است.

صادرات چین به ایران و واردات از ایران در این دوره افت قابل توجه داشته است.

صادرات چین به ایران در ژانویه و فوریه ۲۰۱۶ با افت ۳۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۲.۳۱۸ میلیارد دلار رسیده است. چین در ژانویه و فوریه سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۳.۷۳۸ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات چین از ایران نیز افت زیادی داشته است. چین در ژانویه و فوریه ۲۰۱۵ بالغ بر ۲.۴۳۴ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم با افت ۳۶ درصدی در ژانویه و فوریه امسال به ۱.۵۵۸ میلیارد دلار رسیده است. نفت کالای عمده وارداتی چین از ایران است که با افت شدید قیمت طی ماه های اخیر روبرو شده است.

مبادلات تجاری ایران و چین در سال ۲۰۱۵ با افت بیش از ۳۴ درصدی مواجه شد و به حدود ۳۴ میلیارد دلار رسید. مبادلات تجاری ایران و چین در سال ۲۰۱۴ با رشد ۳۱درصدی مواجه شده و به رکورد ۵۱ میلیارد دلار رسیده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا