اخبار

صادرات 20 هزار تنی پتروشیمی تبریز در سه ماهه اول 94

بسپار می نویسد، 20 هزار تن از فرآورده های پلیمری مجتمع پتروشیمی تبریز، یکی از تامین کنندگان مواد اولیه تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف به ارزش 22 میلیون دلار طی سه ماه نخست سال جاری به 20 کشور صادر شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع پتروشیمی تبریز و به نقل از وبگاه انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف، این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 25 درصد افزایش نشان می دهد.

کل میزان تولید فرآورده های پلیمری در مجتمع پتروشیمی تبریز در سه ماه نخست امسال 118 هزار تن می باشد که 94 هزارتن آن با 24 درصد رشد قابل عرضه به صنایع پایین دستی است.

مجتمع پتروشیمی تبریز در همین مدت با عرضه 70 هزار تن انواع فرآورده های پلیمری به ارزش دو هزار و 300 میلیارد ریال نیازهای صنایع پایین دست داخلی را تامین کرد.

در این گزارش آمده است: حدود 28 هزار تن از فرآورده های تولیدی شرکت پتروشیمی تبریز نیز در انبار این مجتمع آماده واگذاری به مشتریان است.

قفقاز، ایتالیا، بلغارستان، رومانی، روسیه، صربستان، عراق، ترکیه، هند، پاکستان و افغانستان از جمله کشورهای هدف صادرات فرآورده های پتروشیمی تبریز به شمار می روند.

مجتمع پتروشیمی تبریز در زمینی به مساحت 391 هکتار در ضلع غربی پالایشگاه تبریز قرار دارد؛ بخش اعظم مواد اولیه مورد نیاز این مجتمع شامل نفتای سبک و سنگین و گاز مایع از طریق پالایشگاه تبریز تامین می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا