اخبار

صبوری به عضویت هیئت مدیره انجمن قطعه سازان در آمد

بسپار می نویسد، مهندس سعید صبوری به عضویت هیئت مدیره انجمن قطعه سازان در آمد

جلسه مجمع عمومی انجمن قطعه سازان خودرو سرانجام پس از دوبار لغو در حالی برای انتخاب اعضای جدید هیات مدیره این انجمن برگزار شد، که خبرنگاران از جلسه اخراج شدند و تا پایان جلسه از ورود آنان ممانعت به عمل آمد.

این در حالی بود که گلوردی گلستانی رییس هیات مدیره انجمن قطعه سازان هفته پیش در نشستی خبری از حضور خبرنگاران برای پوشش خبری هفتمین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره انجمن قطعه سازان دعوت کرده بود.

پیش از این نیز دو بار قرار بود مجمع انجمن قطعه سازان خودرو در تاریخ ۲۴ فروردین ماه و چهارم خرداد ماه امسال برگزار شود اما به دلایل نامعلوم این جلسات لغو شد.

در ابتدای این مجمع گلستانی رییس هیات مدیره، فرهاد بهنیا خزانه دار و سعید صبوری بازرس، طی سخنانی به ارائه گزارش فعالیت دوره ۳ ساله انجمن پرداختند.

سپس ۳۲ نامزد عضویت در هیات مدیره خود را معرفی کردند که بعد از رای گیری افراد ذیل به مدت سه سال به عضویت هیات مدیره انتخاب شدند:

محمدباقر رجال ۷۹ رای، حسین نجاری ۷۹ رای، محمدرضا نجفی منش ۸۸ رای، ساسان قربانی ۸۴ رای، نادر رامز ۶۸ رای، یزدان حیدری ۶۶ رای، رضا رضایی ۶۵ رای، علی اصغر خلیلی ۶۴ رای، سعید صبوری ۶۳ رای، رمضانعلی پورمجیب ۵۹ رای، حسین جلالی ۵۷رای و محمود نجفی سهی با ۷۸ رای به مدت ۳ سال به عنوان بازرس انتخاب شدند.

برگزاری انتخابات از قبل سازماندهی شده بود

پیش از شروع رای گیری اعضای جدید هیات مدیره، خزانه دار انجمن قطعه سازان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات دوره هفتم انجمن با ۱۶۴ عضو از ۶۷۰ عضو انجمن قطعه سازان برگزار شد.

فرهاد بهنیا با بیان اینکه متاسفانه شاهد تکرار اتفاقات سه سال گذشته در برگزاری مجمع و انتخابات هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو هستیم، افزود: ترکیب هیات رییسه مجمع و کمیته برگزاری انتخابات از قبل سازماندهی شده بود بنابراین آن طیف موسوم به سنتی ها نگذاشتند در این جلسه به بیان مشکلات اعضای انجمن بپردازیم.

وی مشکلات بانکی، ارزش افزوده، قراردادها و مطالبات را از جمله مشکلات عمده قطعه سازان خودرو دانست و اظهار داشت: اعضای هیات مدیره جدید باید بیش از هر چیزی به فکر این مشکلات باشند نه اینکه مسایل حاشیه ای را دنبال کنند.

بهنیا تصریح کرد: اعضای حاضر جلسه هر تصمیمی که در خصوص ترکیب جدید هیات مدیره انجمن اتخاذ کنند ما به آن احترام می گذاریم و امیدواریم مطابق با منافع قطعه سازان کشور باشد.

در انجمن خطاهای زیادی صورت گرفته است

این عضو انجمن قطعه سازان سپس در خصوص حاشیه سازی ها در مراسم انتخابات اعضای هیات مدیره جدید این انجمن گفت: برخی از اعضای هیات مدیره که از آنها به عنوان طیف سنتی یاد می شود، معتقدند که نارسایی های داخل انجمن نباید به سایر اعضا منتقل شود در صورتی که این رویه غلط است و در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست.

بهنیا ادامه داد: باید واقعیات به اعضا که صاحبان اصلی انجمن هستند، گفته شود تا بتوانند درست تصمیم گیری کنند.

وی با بیان اینکه در انجمن خطاهای زیادی صورت گرفته است، گفت: به سبب عهده داری مسئولیت خزانه داری انجمن، از تمام اطلاعات انجمن در گذشته و حال اطلاع کافی دارم بنابراین دوستان باید به این مسایل رسیدگی کنند نه اینکه بدنبال سرکوب و کتمان حقایق باشند.

خزانه دار انجمن قطعه سازان خودروی کشور سپس ادامه داد: اعضای هیات مدیره ۱۱ نفر هستند که تصمیمات هیات مدیره با شش نفر نیز انجام می گیرد و جلسات هم با این تعداد به حدنصاب می رسد اما متاسفانه از ابتدای سال جاری تاکنون تمام جلسات هیات مدیره بدون حدنصاب برگزار شد لذا تمام تصمیمات آن غیرقانونی بوده است.

بهنیا با بیان اینکه برگزاری این مجمع نیز غیرقانونی است، گفت: اما به سبب اینکه مطالبات اعضا بلاتکلیف مانده بود دیگر ما وارد فضای تشنج نشدیم به امید اینکه با انتخاب اعضای جدید، هیات مدیره روش خوبی را در پی بگیرد.

وی افزود: متاسفانه در این جلسه مجمع متوجه شدیم هیات مدیره نه تنها قصد اصلاح روشهای قبلی را ندارد بلکه شیوه های غیرحرفه ای و غیراخلاقی را نیز در پیش گرفته است.

این عضو انجمن قطعه سازان خودرو اضافه کرد: ناظر اصلی انجمن، وزارت کار است اما به دلایلی تمام کنترل ها به واسطه یک عضو هیات مدیره انجمن که در اتاق بازرگانی ایران نیز عضویت دارد، در اختیار اتاق قرار گرفت که نمایندگان وزارت کار نیز عقب نشینی کرده و حاضر نبودند در این خصوص با چالش مواجه شوند.

برای انتخابات اعضای هیات مدیره جدید ظاهرا لابی های زیادی شده است

بهنیا با بیان اینکه برای برگزاری هفتمین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره انجمن قطعه سازان ظاهرا لابی های زیادی صورت گرفته است، گفت: حتی از حضور خبرنگاران به داخل جلسه جلوگیری شد، این کار خیلی زشتی بود که صورت گرفت.

وی افزود: معمولا اگر مشکلی است باید انتشار یابد تا اصلاح شود و چنانچه مشکلی نیست چرا نباید خبرنگاران حضور داشته باشند. رسانه ها مسئول انتشار اخبار درست و صحیح هستند و این می تواند کمک به تولید باشد.

بهنیا اضافه کرد: در این مجمع خلاف این رسم عمل شد و انگار مشکلی بود که نمی خواستند بخش رسانه ای کشور از این مشکلات آگاه شوند.

قطعه سازان علاقه‌ای برای حضور در مجامع عمومی انجمن ندارند

عضو انجمن قطعه سازان خودرو سپس در خصوص اصلاح روند کنونی انجمن با انتخاب اعضای جدید هیات مدیره نیز گفت: از ۶۷۰ عضو انجمن متاسفانه حدود ۱۶۰ عضو در این مجمع شرکت کردند که این نشان می دهد عملکرد هیات مدیره در مجموع غلط بوده است و قطعه سازان نیز خیلی علاقه مند به حضور در مجامع نیستند.

به گفته وی، اگر هیات مدیره و این گروه اندکی (طیف سنتی) که جمع شدند روش صحیح در پیش نگیرند در آینده نزدیک به طور قطع شاهد کاهش استقبال خیلی شدید قطعه سازان از فرایند این انجمن و هیات مدیره خواهیم بود.

بهنیا سپس تصریح کرد: باید یک گروه تازه نفس، سالم و اهل کار وارد هیات مدیره انجمن شود تا بتوان از توانایی انجمن برای احقاق حق قطعه سازان دفاع کرد.

وی در پایان گفت: چنانچه اکثر اعضای هیات مدیره از ترکیب همان طیف قدیمی موسوم سنتی باشد به طورقطع از این جمع انصراف خواهم داد.

یادآوری می شود، از سال ۱۳۷۴ تاکنون شش انتخابات برای تعیین اعضای هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو برگزار شده است. انتخاباتی که کم و بیش در آنها حواشی پیرامون برگزاری انتخابات وجود داشته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا