اخبار

صدور بیش از ۱۰۹ هزار جواز تاسیس صنعتی طی هشت ماهه امسال

بسپار می نویسد، وزارت صنعت، معدن و تجارت طی هشت ماهه منتهی به آبان ماه سال جاری به تعداد ۱۰۹ هزار و ۴۸ فقره جواز تاسیس صنعتی صادر کرد.
به گزارش ایرنا از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران؛ پیش بینی اشتغال ایجاد شده از ناحیه صدور جواز تاسیس صنعتی در این مدت برای ۲۶۸ هزار و ۸۶ نفر و پیش بینی سرمایه گذاری آن بالغ بر۷۹۰ هزارو ۹۶۰میلیارد ریال بوده است.

طی هشت ماهه امسال از میان جوازهای تاسیس صنعتی صادر شده، بیشترین تعداد به استان آذربایجان شرقی با یک هزار و ۲۸۰ فقره و سپس به استان فارس با یک هزار و ۱۵۵ فقره تعلق داشته است.

همچنین در این مدت از میان جوازهای تاسیس صنعتی صادر شده بیشترین میزان آن به استان چهارمحال و بختیاری برابر با ۶۵ هزار و ۴۳۸ میلیارد ریال و از حیث پیش بینی بیشترین اشتغال ایجادی به استان آذربایجان شرقی با ۲۴ هزار و ۴۱۷ نفر اختصاص دارد.

در مدت یادشده بیشترین جوازهای تاسیس صنعتی صادر شده در سراسر کشور مربوط به گروه کانی غیرفلزی به تعداد یک هزار و ۸۴۶ فقره بوده است.

در آبان ماه سال جاری به تعداد یک هزار و ۲۷۹ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش بینی سرمایه گذاری بالغ بر ۷۷ هزارو ۷۵۷ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای ۲۹ هزار و ۲۶۶ نفر از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای متقاضیان صنعتگر در تمام استانهای کشور صادر شده است.

یادآور می شود، جواز تاسیس صنعتی نشان دهنده تمایل به سرمایه گذاری در کشور را نشان می دهد که سرمایه گذار پس از اخذ جواز تاسیس باید نسبت به فرایند احداث واحد صنعتی اقدام کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا