اخبار

صرفه جویی بیش از 60 میلیون دلاری با استفاده از کاتالیست های بومی در کشور

بسپار/ ایران پلیمر کاتالیست های بومی شده مورد استفاده در شرکت های پلیمری که از سوی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ساخته می شود منجر به 66.5 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در صنعت پتروشیمی خواهد شد.

علی پژوهان مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با تاکید بر این که این شرکت دستاوردهای ارزشمندی را در تامین کاتالیست های مورد نیاز شرکت های پتروشیمی داخلی برداشته است اظهارکرد: تجاری سازی دانش فنی3 کاتالیست محقق شده ودانش فنی یک کاتالیست دیگر نیز در مرحله تجاری سازی می باشد که در مجموع 13 شرکت پتروشیمی استفاده از این کاتالیست ها را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی افزود: دانش فنی کاتالیست زیگلرناتا برای تولید پلی اتیلن سبک خطی که تجاری سازی شده است منجر به حدود 30 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در سال می شود و نیز دانش فنی کاتالیست زیگلرناتا برای تولید پلی اتیلن سنگین گرید لوله نیز که تجاری سازی شده است بیش از 15 میلیون دلار صرفه جویی برای شرکت های پتروشیمی را رقم خواهد زد.

وی با بیان این که دانش فنی تولید پراکسید ها نیزکه تجاری سازی آن محقق شده ودر واحد های موجود و طرح های آتی پلی اتیلن سبک بیش از 7.4 میلیون دلار صرفه جویی را در پی خواهد داشت گفت:دانش فنی کاتالیست زیگلرناتا برای تولید یکی دیگر از تکنولوژی های پلی اتیلن سنگین نیز بزودی تجاری سازی می شود و این دستاورد که توسط پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بومی سازی شده بیش از 14 میلیون دلار صرفه جویی را در صنعت پتروشیمی کشورمان تحقق خواهد بخشید.

پژوهان تصریح کرد: شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی بابخش عمده ای ازمجتمع های پتروشیمی در زمینه تامین کاتالیست، همکاری های پژوهشی، واگذاری لایسنس و بهبود و اصلاح فرآیند همکاری دارد.

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اشاره به این که کاتالیست ها قلب پلنت های شرکت های بزرگ هستند گفت : برخی از شرکت های خارجی لیسانس تولید کاتالیست را به کشور ما نمی‌دهند و اکنون با تلاش و فعالیت پژوهشگران شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی وحمایت های وزارت نفت وشرکت ملی صنایع پتروشیمی به دنبال دستیابی به دانش فنی وساخت نسلهای جدیدکاتالیست های مصرفی صنعت پتروشیمی هستیم .

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا