اخبار

صنعت پتروشیمی ایران ظرفیت بسیاری بالاتری نسبت به سابیک عربستان دارد

بسپار به نقل از شانا می نویسد، مدیر عامل شرکت آلمانی اشمیت اعلام کرد که صنعت پتروشیمی ایران ظرفیتهای بسیار بالاتر و مطلوبتری نسبت به شرکت سعودی بیسیک اینداستریز (سابیک) عربستان دارد و باید برای پیشرفت هر چه بیشتر از این ظرفیتها استفاده کند.

ولفگانگ هوپمان صبح امروز (یکشنبه ۱۸ خرداد ماه) در حاشیه دومین روز از برگزاری یازدهمین دوره همایش بین المللی پتروشیمی ایران (IPF 2014) در گفتگو با خبرنگار شانا اعلام کرد: شاید عربستان سعودی هم اکنون جایگاه نخست را در صنعت پتروشیمی منطقه خاورمیانه در اختیار داشته باشد اما ایران ظرفیتهای بسیاری بیشتری را در اختیار دارد با توجه به جمعیت زیاد ایرانیها، این کشور بازار داخلی بسیار بزرگی دارد و از این لحاظ شرایط بهتری نسبت به عربستان دارد.

وی افزود: ایران برای بهبود بازارهای صادراتی خود باید روی ارتقای راهبردهای بازاریابی جهانی بیش از این کار کند و این بخش را توسعه دهد، سابیک عربستان هم اکنون از یک شبکه جهانی مطلوبی استفاده می کند.

مدیر عامل شرکت اشمیت تصریح کرد: ایران برای تبدیل شدن به یکی از قطبهای پتروشیمی جهان و جایگاه نخست در منطقه خاورمیانه ظرفیتهای مطلوبی دارد و باید به بهترین شکل از این ظرفیتها بهره گیرد.

هوپمان گفت: برای نخستین بار در همایش بین المللی پتروشیمی ایران شرکت می کنم و معتقدم این رویداد فرصت تجاری بسیار مناسبی برای دیدار و گفتگو میان شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی است.

شرکت آلمانی اشمیت در زمینه لجستیک پلیمر فعالیت می کند و از طریق تاسیسات خود در ابوظبی، دوبی و بحرین نیز محصولات پلمیری را از خاورمیانه به بازارهای آسیا و اروپا انتقال می دهد.

یازدهمین همایش بین المللی پتروشیمی دیروز (شنبه ۱۷ خرداد ماه) با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، بیژن زنگنه وزیر نفت، محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت معدن و تجارت و عباس شعری مقدم، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و جمعی از مدیران ارشد و کارشناسان داخلی و خارجی این صنعت آغاز به کار کرد.

امسال ۲۲۶ شرکت ایرانی و ۳۶ شرکت خارجی فعال در صنعت پتروشیمی در این همایش حضور دارند و ۷۸۰میهمان ایرانی و ۵۸ میهمان خارجی در این همایش حضور دارند.

به گزارش شانا، یازدهمین همایش بین‏ المللی پتروشیمی ایران همزمان با پنجاهمین سالگرد صنعت ارزش آفرین پتروشیمی تا امروز (یکشنبه ۱۸ خرداد ماه) در مرکز همایشهای بین المللی صدا و سیما به کار خود ادامه می دهد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا