اخبار

صنعت تایر ایران: 12 درصد رشد سالانه تا پنج سال آینده

بسپار به نقل از ایرنا می نویسد، طبق پیش بینی موسسه بین المللی تحقیقات بازار موسوم به TechSce، صنعت لاستیک سازی خودرو در ایران طی سال های 2016 تا 2021 سالانه 12 درصد رشد خواهد داشت.
رشدی که برای تولید و فروش خودرو در ایران پیش بینی می شود یکی از عوامل عمده افزایش فروش لاستیک در پنج اسال آینده در این کشور است.
طبق اعلام این موسسه، لغو تحریم های کشورهای غربی و احیای اقتصاد ایران از دیگر عوامل دخیل در پیش بینی افرایش تقاضا برای لاستیک خودرو در ایران تا سال 2021 است.
این موسسه همچنین از رشد بخش ساخت و ساز در ایران طی سال های 2016 تا 2021 خبر داد و افزود، پیش بینی می شود تقاضا برای مسکن در این کشور تا سال 2020 به 1.2 میلیون واحد برسد و نرخ وسایل نقلیه موتوری که در سال 2014 در این کشور 170 خودرو برای هر هزار نفر بود، در سال های آتی افزایش یابد.
طبق اعلام این موسسه، انتظار می رود که این عوامل تاثیری مثبت در پنج سال آینده در بازار لاستیک سازی در ایران داشته باشد.
این موسسه با نام بردن از شرکت های لاستیک سازی داخلی و خارجی فعال در ایران افزود، به لطف محدودیت فعالیت شرکت های بزرگ بین المللی لاستیک سازی در ایران، شرکت های داخلی، بازار لاستیک سازی کشور را طی سال های 2011 تا 2015 به دست گرفتند.
'کاران چچی'مدیر تحقیقات این موسسه گفت، با لغو تحریم ها، شرکت های مختلف در سراسر جهان تصمیم دارند به بازار لاستیک سازی ایران بازگردند و این تاثیری بسیار مثبت بر صنعت خودروسازی این کشور از جمله بازار لاستیک دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا