اخبار

عبدالحسین بیات جزییات خرید کشتی‌های پتروشیمی توسط ایران و رد خروج آفریقای جنوبی از صنعت پتروشیمی را اعلام کرد

بسپار به نقل از خبرگزاری مهر می نویسد، معاون وزیر نفت به تشریح برنامه های ایران برای خرید کشتی و توسعه ناوگان دریایی حمل محصولات پتروشیمی برای مقابله با تحریم، خروج ساسول آفریقای جنوبی از صنعت پتروشیمی ایران رد و اعلام کرد: تقاضا برای محصولات پتروشیمی ایران افزایش یافته است. عبدالحسین بیات امروز درباره آخرین وضعیت افزایش تقاضا برای خرید محصولات پتروشیمی ایران در ادامه سال 2013 میلادی گفت: در حال حاضر به طور متوسط سالانه یک میلیارد تن انواع محصولات پتروشیمی و فرآورده های پلیمری در سطح کشورهای مختلف جهان تولید که ارزش این تولیدات حدود 3.3 تریلیون دلار ارزیابی می شود.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه سال گذشته میلادی رشد تقاضا برای محصولات پتروشیمی در بازار جهانی حدود 3 درصد بوده است، تصریح کرد: این در حالی است که پیش بینی می شود رشد تقاضای جهانی برای محصولات پتروشیمی و فرآورده های پلیمری در سال جاری 5 تا 6 درصد افزایش یابد.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه فروکش کردن رکود در اقتصاد جهانی منجر به رونق گرفتن و افزایش تقاضا در بازار پتروشیمی شده است، بیان کرد: نرخ رشد تقاضا برای محصولات پتروشیمی فرصت جدیدی را برای افزایش صادرات انواع محصولات پتروشیمیایی به بازارهای جهانی فراهم کرده است.

جزئیات خرید کشتی های پتروشیمی توسط ایران

این مقام مسئول در ادامه در پاسخ به سئوال دیگر مهر مبنی بر برنامه ایران برای خرید و توسعه کشتی های حمل محصولات پتروشیمی به منظور مقابله با تحریم های جهانی علیه صنعت نفت ایران، توضیح داد: در سالهای گذشته برای توسعه ناوگان دریایی حمل محصولات پتروشیمی ایران کوتاهی شده و تحریم به فرصتی برای خرید کشتی های جدید حملم محصولات مایع پتروشیمی تبدیل شده است.

بیات با بین اینکه هم اکنون با حمایت و پشتیبانی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سرمایه گذاری بخش خصوصی خرید و توسعه کشتی های جدید در دستور کار قرار گرفته است، تاکید کرد: با توسعه ناوگان دریایی حمل پتروشیمی علاوه بر انتقال محصولات پتروشیمی ایران به بازارهای جهانی و شکسته شدن آثار تحریم امکان ارایه خدمات دریایی به سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود دارد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: بر این اساس، با توسعه ناوگان دریایی، ایران می تواند محصولات پتروشیمی تولید شده توسط کشورهای عربستان سعودی، قطر و در آینده عراق و امارات را هم با قیمتهای پایین به بازارهای جهانی حمل کند.

خروج آفریقای جنوبی از پتروشیمی ایران منتفی شد

معاون وزیر نفت در ادامه در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص احتمال خروج شرکت ساسول آفریقای جنوبی از صنعت پتروشیمی ایران گفت: هفته جاری مذاکراتی با مدیرعامل شرکت پتروشیمی ساسول آفریقای جنوبی در منطقه عسلویه انجام شده و این مقام آفریقایی خواستار مشارکت بیشتر در صنعت پتروشیمی ایران شده است.

وی با رد خروج احتمالی شرکت ساسول آفریقای جنوبی از صنعت پتروشیمی یاران، تاکید کرد: این شرکت خارجی از سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران و سود آوری جذاب آن اظهار رضایت کرده و تاکنون درخواستی از ایران مبنی بر
خروج مجتمع پلیمری آریاساسول نکرده است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا