اخبار

عرضه و تقاضا نرخ محصولات پلیمری را بالا کشید

بسپار به نقل از ایران پلاست اعلام کرد: به گفته فعالان اقتصادی، عمده خریداران در ماه بهمن و اسفند، دارایی‌های خود را صرف خرید محصولات می‌کنند و به این ترتیب در ماه‌های انتهایی سال بازار با روند رو به رشد قیمت‌ها مواجه می‌شود.
1388/11/18
ایران پلاست : به گزارش دنیای اقتصاد با این حال، تاجران بازار طی دو هفته اخیر با وجود اینکه از روند رو به رشد بازار پتروشیمی‌ها ابراز خرسندی می‌کنند؛ اما از کند بودن خریدوفروش گله کرده و در انتظار بهبود بازار هستند.
آگاهان بازار دلیل ضعیف بودن خرید وفروش در بازار داخلی را رکود عنوان می‌کنند و معتقدند رکود طی ماه‌های اخیر سبب شد تا بخش عمده‌ای از محصولات پلیمری مصرف نشود،به همین دلیل هم ‌اکنون تاجران تمایل به خریدو‌فروش در بازار نشان نمی‌دهند.در این روز 62 درصد معاملات در بورس کالا مربوط به گروه پلیمری‌ها، 91/6 درصد مربوط به گروه شیمیایی‌ها و 30 درصد مربوط به گروه قیرها بود.

افزایش نرخ پلی‌استایرن معمولی و مقاوم در این روز پلی‌استایرن معمولی 1540 پتروشیمی تبریز بیشترین افزایش نرخ را نسبت به هفته گذشته داشت، این کالا با رشد 56 تومانی در معاملات بورس کالا رکورد دار رشد قیمت‌ها شد.این کالا در روز سه‌شنبه با نرخ یک هزار و 337 تومان و حجم 300 تن عرضه شد که در رقابت رشد داشت و با قیمت یک هزار و 631 تومان خریداری شد.

در این روز همچنین پلی‌استایرن مقاوم 7240 پتروشیمی تبریز نسبت به هفته گذشته با افزایش 41 تومانی مواجه شد. این کالا با نرخ یک هزار و 390 تومان و حجم 800 تن عرضه شد که در رقابت رشد داشت و با قیمت یک هزار و 630 تومان خریداری شد.

یکی از آگاهان بازار در این باره می‌گوید: تولید اندک محصولات در پتروشیمی تبریز سبب شده است تا تاجران بازار بر کاهش و افزایش نرخ محصولات پتروشیمی تاثیر بگذارند.در این روز نرخ پلی‌اتیلن ترفتالات گرید الیاف TG641 پتروشیمی تندگویان نیز نسبت به هفته گذشته با رشد 23 تومانی مواجه شد. این کالا با نرخ یک هزار و 58 تومان و حجم 2 هزار تن عرضه شد که در رقابت رشد داشت و با قیمت یک هزار و 128 تومان خریداری شد.

در معاملات روز سه‌شنبه قیمت پلی‌اتیلن سنگین بادی 0035 پتروشیمی بندرامام نیز نسبت به هفته گذشته با افزایش 10 تومانی مواجه شد. این کالا با نرخ یک هزار و 183 تومان و حجم 1000 تن عرضه شد که در رقابت رشد داشت و با قیمت یک هزار و 319 تومان خریداری شد.

کاهش 17 تومانی نرخ PVC به‌رغم ملتهب بودن بازار PVC طی هفته‌های اخیر، این کالا روز گذشته با کاهش نرخ 17تومانی نسبت به هفته گذشته مواجه شد. البته برخی از فعالان اقتصادی دلیل کاهش نرخ PVC را عرضه پتروشیمی غدیر در بورس کالا می‌دانند و پیش‌بینی می‌کنند طی هفته‌های آینده بازار این کالا همچنان با کاهش نرخ روبه‌رو شود.

در این روز پلی‌وینیل کلراید 6558 پتروشیمی غدیر با نرخ یک هزار و 50 تومان و 1000 تن عرضه شد که در رقابت رشد داشت و با قیمت یک هزار و 115 تومان خریداری شد. پلی‌وینیل کلراید 6558 پتروشیمی بندرامام نیز در این روز با نرخ 976 تومان و حجم 1500 تن عرضه شد که در رقابت با نرخ یک هزار و 80 تومان خریداری شد.پیش‌تر سهلانی، مدیر بازرگانی پتروشیمی غدیر در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار دنیای‌اقتصاد اعلام کرد که نرخ PVC این پتروشیمی بر اساس نرخ فوب تعیین می‌شود.

افزایش 43 تومانی نرخ حلال 410در این روز قیمت حلال 410 پالایشگاه اصفهان نیز نسبت به هفته گذشته با افزایش 43 تومانی روبه‌رو شد. این کالا با نرخ 553 تومان و حجم 640 تن عرضه شد که 5/419 تن از آن خریداری شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا