اخبار

عضویت اتاق تعاون در ستاد تنظیم بازار با حق رای

بسپار/ایران پلیمر وزیر صمت در نشست مشترک با رئیس، معاونان اتاق تعاون و برخی مدیران عامل اتحادیه‌ها، با عضویت اتاق تعاون ایران با حق رای در ستاد تنظیم بازار موافقت کرد.

محمد ضیغمی معاون اقتصادی و امور بین الملل اتاق تعاون نیز در این نشست عضویت اتاق تعاون در کارگروه تنظیم بازار را پیشنهاد داد که با موافقت وزیر صمت این عضویت با حق رای تصویب شد.

وی در بخش دیگری درخواست واگذاری مسئولیت سامانه یکپارچه مدیریت مرزنشینان را مطرح کرد و گفت: با توجه به اینکه در خصوص رفع مشکلات مرزنشینان کشور اتاق تعاون ایران طی جلسات مختلف با آن وزارت محترم، جهت واگذاری مسئولیت سامانه یکپارچه مدیریت مرزنشینان کشور به این اتاق اعلام آمادگی کرده است؛ پیشنهاد می‌شود با هدف واگذاری امور تصدی گری بخش تعاون به فعالین این حوزه، استفاده هرچه مؤثرتر از ظرفیت‌های اجرایی بخش، سامان دادن به فرآیند صدور و تمدید کارت الکترونیکی تعاونی‌های مرزنشینان همچنین ایجاد زیرساخت لازم برای نظارت مؤثرتر بر فعالیت‌های تجاری مرزنشینان، مدیریت سامانه مذکور به اتاق تعاون ایران واگذار شود.

ضیغمی در ادامه تمدید کارت‌های الکترونیک اعضاء مرزنشین به مدت ۲ سال به علت عدم استفاده در سال‌های گذشته را نیز پیشنهاد داد که مقرر شد مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین تمدید مهلت استفاده از پروانه‌های صادراتی سال‌های ۹۷ و ۹۸ تا عادی شدن شرایط و امکان رقابت با سایر بخش‌ها نیز از دیگر مباحث معاون اقتصادی و امور بین الملل اتاق تعاون بود.

طبق آمار تخلفی در کارت‌های بازرگانی صادره از اتاق تعاون نداشته‌ایم

همچنین علی مطیع جهانی معاون برنامه ریزی، پشتیبانی و تحقیقات اتاق تعاون توضیحاتی مبسوطی در خصوص وضعیت کارت‌های بازرگانی صادرشده توسط اتاق تعاون ارائه داد و گفت: مرجع صدور کارت بازرگانی اتاق بازرگانی و اتاق تعاون هستند و تاکنون حدود ۹ هزار کارت بازرگانی توسط اتاق تعاون صادر شده است که حتی یک مورد تخلف در خصوص کارتهای بازرگانی که توسط اتاق تعاون صادر شده، نداشته ایم.

وی در ادامه به ظرفیت‌های اتاق در برگزاری نمایشگاه‌ها و پیمان مدیریت بخشی از وظایف شرکت نمایشگاه‌ها اشاره کرد.

صادقی مدیرعامل اتحادیه پسته رفسنجان نیز در این نشست با اشاره به توانمندی‌های تعاونی‌های پسته، مشکل مربوط به تکمیل خط راه آهن جهت تسریع در حمل محصولات صادراتی و موضوع ساماندهی تبلیغات با مشارکت تشکل‌های اقتصادی را مطرح کرد.

همچنین ارسلان قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون در این نشست، گزارشی از مسائل و مشکلات حوزه صادرات علی الخصوص صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی ارائه کرد و رفع مشکلات پیش آمده برای صادرکنندگان در سال ۱۳۹۷ با توجه به تغییر مداوم بخشنامه‌ها درخواست کرد.

حسین دور رئیس کمیسیون انرژی اتاق تعاون در این نشست، احیای ضریب ۲ و جلوگیری از جذب واحدهای تولیدی که امکان خرید از بورس کالا را ندارند توسط سوداگران، دلالان مواد پتروشیمی و بازار آزاد و ساماندهی واحدهای فوق تحت نظارت سازمان حمایت، بورس، دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی توسط تعاونی‌های تأمین نیاز را درخواست و پیشنهاد اجرایی برای عادلانه شدن فضای رقابت در محصولات پلیمری و شیمیای در بورس کالا ارائه داد.

مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا