اخباراخبار ویژه

برنامه ۵ساله ایزومی برای حضور در میان ۵بازیگر اصلی صنعت ماشین آلات تزریق پلاستیک تا ۲۰۲۵

بسپار/ایران پلیمر به تازگی شرکت ایزومی گزارشی پیرامون عملکرد مالی این شرکت در سال ۲۰۲۰ و  سه ماهه نخست ۲۰۲۱ میلادی منتشر کرده است. این گزارش نشان دهنده ثبت رکوردی تازه و فراتر از پیش بینی در سود عملیاتی شرکت و سود خالص سهام داران است.

ایزومی در برنامه ای ۵ ساله قصد دارد تا با سرعت بخشیدن به توسعه در سطح بین المللی و افزایش سرمایه گذاری در حوزه تحقیق و توسعه، تا سال ۲۰۲۵ میلادی به یکی از ۵ بازیگر عمده جهان در صنعت تزریق پلاستیک تبدیل شود.

بر اساس این گزارش سود عملیاتی و سود خالص ایزومی در سال ۲۰۲۰ به ترتیب به ۲.۷۱۸ میلیارد و ۳۱۴ میلیون یوان رسیده که هر یک به ترتیب دارای رشدی برابر ۲۸.۵۹% و ۶۲.۹۳% نسب به سال پیش از آن بوده اند.

این گزارش حاکی از این است که تنها فروش دستگاه های تزریق پلاستیک ایزومی در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال پیش از آن ۴۱.۳۷% افزایش یافته است و ارزش آن ها از ۲ میلیارد یوان فراتر رفته است.

در این گزارش صادرات ایزومی نیز مورد بررسی قرار گرفته است و بر همین اساس درآمد ناشی از صادرات محصولات ایزومی در سال ۲۰۲۰ میلادی معادل ۵۱۵ میلیون یوان گزارش شده است. با وجو رکود گسترده ناشی از همه گیری ویروس کرونا در بسیاری از بازارهای جهانی که فروش بین المللی ایزومی در بعضی از کشورها را تحت تاثیر قرار داده بود، همچنان ۱۹% درآمد کلی این شرکت در سال ۲۰۲۰ از محل صادرات به دست آمده است.

در همین زمان گسترش ایزومی در سطح جهان با سرعت ادامه یافته و ساخت کارخانه ای جدید در گجرات هند شروع شده است. همچنین مرکز تحقیق و توسعه ایزومی در کشور آلمان از شهر آخن به محلی جدید در دوسلدورف انتقال یافته است. ایزومی همچنین مرکز فنی جدیدی را در شهر نورمبرگ آلمان افتتاح کرده است. به علاوه مرکز فنی ایزومی در کشور برزیل به طور رسمی تاسیس شده است.

داده های این گزارش بیان می کند که ایزومی برای تحقیق و توسعه اهمیت بسیار زیادی قائل شده به گونه ای که تنها در سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۲۸ میلیون یوان را در این بخش سرمایه گذاری کرده است که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ رشدی ۲۱.۶۴% داشته است.

ایزومی در ۵ سال گذشته رقمی نزدیک به نیم میلیارد یوان را به بخش تحقیق و توسعه اختصاص داده است که معادل ۴۶% سود خالص این شرکت در این مدت بوده است. ایزومی بیش از ۶۰۰ نفر نیروی کار فعال در بخش تحقیق و توسعه دارد و تاکنون ۴۱ اختراع به ثبت رسانده است. این شرکت همچنین یک مرتبه جایزه اختراع برتر کشور چین را تصاحب کرده است.

سال ۲۰۲۱ میلادی برای ایزومی با جهشی بسیار فراتر از پیش بینی ها همراه بوده است، به گونه ای که درآمد ایزومی تنها در ۳ ماه نخست سال ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰، افزایش بی سابقه ۱۱۵% را نشان می دهد. ایزومی بخشی از این دستاورد بزرگ را مدیون شکوفایی صنعت خودروسازی است و افزایش تقاضا برای دستگاه های دایکست بوده است. ایزومی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی بیش از ۱۰۷ میلیون یوان سود خالص نصیب سهامداران این شرکت کرده که این مبلغ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۸۹۳ درصدی داشته است.

 

تهیه توسط تیم فنی شرکت NBM نماینده ایزومی در ایران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا