اخبار

غرفه رایگان برای تشکلها و اتاقهای بازرگانی در نمایشگاه مجازی ایران

بسپار/ ایران پلیمرمعاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: در نخستین نمایشگاه مجازی ایران برای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، اتاق‌های مشترک بازرگانی و تشکل‌های اقتصادی وابسته به اتاق بازرگانی ایران، غرفه‌ رایگان در نظر گرفته شده است.

مظفر علیخانی، معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: در نخستین نمایشگاه مجازی ایران غرفه رایگان برای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، اتاق‌های مشترک بازرگانی و تشکل‌های اقتصادی وابسته به اتاق ایران، در نظر گرفته شده است.

معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران اعلام کرد: حضور اتاق‌های استانی و تشکل‌های اقتصادی در نخستین نمایشگاه مجازی ایران همراه با غرفه رایگان است و اعضای آنها نیز از تخفیف ۱۵ درصدی برای حضور در نمایشگاه به عنوان غرفه‌دار برخوردار خواهند بود.

شیوع ویروس کرونا کسب و کارها را تحت تاثیر قرار داد

علیخانی، معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران با اشاره به اینکه نمایشگاه‌های مجازی در شرایط امروز، پویایی اقتصادهای را درپی دارند، عنوان کرد: شیوع ویروس کرونا، کسب و کارها را نه تنها در ایران که در تمام کشورها تحت تاثیر قرار داده است. قرنطینه های طولانی مدت موجب شده تا فعالیت های اقتصادی به سمت استفاده از ابزارهای آنلاین پیش برود تا از تبعات اقتصادی ناشی از این پاندمی بکاهد.

وی با بیان اینکه همزمان با شیوع ویروس کرونا، تمامی رویدادهای تجاری در سطح ملی و بین المللی رو به تعطیلی گذاشت، تاکید کرد: ابتکار فعالان حوزه فناوری در دنیا، بستری را برای برپایی این رویدادها به صورت آنلاین فراهم آورد. به گونه ای که نمایشگاه‌هایی که پیش از این به صورت فیزیکی برپا می‌شدند، به سمت برگزاری آنلاین پیش رفتند.

نخستین نمایشگاه مجازی ایران حاصل تلاش تشکل‌های بخش‌خصوصی

علیخانی با اشاره به اینکه نخستین نمایشگاه مجازی ایران حاصل تلاش تشکل‌های بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات وابسته به اتاق ایران است، گفت: این نمایشگاه که از ۵ تا ۲۰ اسفندماه امسال برگزار می‌شود، با حمایت اتاق ایران و  بر روی پلتفرم اختصاصی مطابق با استانداردهای روز دنیای دیجیتال طراحی و پیاده سازی شده است. این نمایشگاه تجربه جدیدی برای فعالان اقتصادی است تا بتوانند کسب و کارهای خود را به صورت آنلاین به مخاطبان داخلی و خارجی معرفی کنند.

معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران گفت: نخستین نمایشگاه مجازی ایران برای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، اتاق‌های مشترک و تشکل های اقتصادی وابسته به اتاق ایران، غرفه رایگان در نظر گرفته است.

تخفیف ۱۵ درصدی اعضای تشکل‌ها در نخستین نمایشگاه مجازی ایران

وی اظهار داشت: در عین حال اعضای این تشکل ها و اتاق ها از تخفیف ۱۵ درصدی برای خرید غرفه برخوردار هستند.

علیخانی به بخش هایی که در این نمایشگاه حضور دارند اشاره کرد و گفت: در نمایشگاه مجازی ایران فعالان اقتصادی می توانند در بخش های بازرگانی، صادرات، صنعت، معدن، کشاورزی و صنایع غذایی، دانش بنیان و خدمات حضور یابند. همچنین فعالان اقتصادی در حوزه  اقتصاد فرهنگ و هنر، اقتصاد سلامت و اقتصاد ورزش نیز می توانند در این نمایشگاه حضور یابند.

بازدیدکنندگان بین‌المللی از نخستین نمایشگاه مجازی

علیخانی در خصوص حضور بازدیدکنندگان خارجی در این نمایشگاه نیز عنوان کرد: معاونت بین الملل اتاق بازرگانی ایران نیز به واسطه هماهنگی با سفارت خانه‌های ایران در خارج از کشور، سفارتخانه‌های سایر کشورها در ایران، اتاق‌های مشترک و اتاق‌های بازرگانی سایر کشورها از بازدیدکنندگان خارجی در این نمایشگاه دعوت به عمل آورده است. از این رو جامعه بازدیدکنندگان این نمایشگاه بین‌المللی هستند.

وی در پایان گفت: این نمایشگاه می‌تواند میعادگاه بزرگ فعالان اقتصادی ایران باشد و پتانسیل های اقتصادی کشور را در شرایطی که صادرات غیرنفتی از ضرورت‌های اقتصاد ایران به شمار می‌آید، برای بازدیدکنندگان خارجی به نمایش بگذارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا