اخبار

فردا در همایش شرکت های برتر ایران، صد شرکت برتر معرفی می شوند: رونق بنگاه های بزرگ در سال 92

بسپار می نویسد، مدیر مرکز رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر با بیان اینکه آمار عملکرد بنگاه‌های اقتصادی در سال 92 نشان‌دهنده رونق در این بخش است، گفت: میزان فروش و رشد فروش شرکت‌ها در سال گذشته وضعیت بهتری نسبت به سال قبل از آن داشته است.
مجید درویش در یک نشست خبری اظهار داشت: در فرایند ارزیابی 500 شرکت برتر سال 92، کمترین میزان فروش، 50 میلیارد تومان بود که نسبت به ارزیابی عملکرد شرکت‌ها در سال 91 افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه حداقل میزان فروش برای حضور در فرآیند ارزیابی شرکت‌های برتر، امسال از 40 میلیارد تومان به 20 میلیارد تومان کاهش یافته است، گفت: برای اینکه تعداد بیشتری از این شرکت‌ها در این فرایند حضور داشته باشند و ارزیابی کامل‌تری صورت گیرد، رقم حداقل فروش را کاهش دادیم.
مدیر مرکز رتبه‌بندی 100 شرکت برتر تصریح کرد: سال گذشته حداکثر فروش شرکت‌های برتر به 21 هزار میلیارد تومان رسید که این رقم امسال به 40 هزار میلیارد تومان رسیده است.
وی در تحلیل وضعیت اقتصادی بنگاه‌های بزرگ کشور نیز گفت: آمار عملکرد بنگاه‌های اقتصادی در سال 92 نشان‌دهنده رونق در این بخش است و در واقع در سال گذشته میزان فروش و رشد فروش شرکت‌ها وضعیت بهتری نسبت به سال قبل از آن داشته است.
وی تأکید کرد: در این ارزیابی، نرخ ارز و افزایش قیمت‌ها نیز لحاظ شده و با این حال، نرخ رشد فروش شرکت‌ها نشان دهنده رونق اقتصادی در سال 92 است.
درویش با بیان اینکه سازمان‌های حاکمیتی که دارای انحصار قانونی هستند، اجازه حضور در فرآیند ارزیابی شرکت‌های برتر را ندارند، گفت: برای انحصاری بودن شرکت‌ها به اساسنامه و قانون تشکیل سازمان‌ها توجه می‌کنیم، ولی اگر بازار یک صنعت مانند خودرو انحصاری باشد، از نظر ما انحصار قانونی ندارد.
وی با بیان اینکه در ارزیابی شرکت‌های برتر، شرکت‌های فعال در پالایش نفت و پتروشیمی رتبه‌های اول را کسب کرده‌اند،گفت: در ارزیابی امسال، وضعیت مالکیت شرکت‌ها مد نظر قرار گرفته و در این زمینه 3 نوع دسته‌بندی دولتی، خصوصی و موسسات عمومی صورت گرفته که تعداد شرکت‌های دولتی در رتبه‌های اول کم بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا