اخبار

فروش 640 میلیارد تومانی دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

بسپار به نقل از ایسنا می نویسد، در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، 22 هزار فقره ثبت سفارش به ارزش 640 میلیارد تومان صورت گرفت.

دکتر اسماعیل قادری‌فر، مدیرکل دفتر تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام این خبر به خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: از 640 میلیارد تومان ذکر شده 35 میلیارد تومان مربوط به موسسات پژوهشی خصوصی، 28 میلیارد تومان مربوط به مراکز و واحدهای پژوهشی وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی، 54 میلیارد تومان مربوط به دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی وابسته به وزارت بهداشت و حدود 460 میلیارد تومان نیز مربوط به درخواست دانشگاهها و مراکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم است.

وی با بیان اینکه سال گذشته در اولین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران تنها 80 میلیارد تومان فروش به ثبت رسیده است، گفت: رقم 640 میلیارد تومان در نمایشگاه دوم بیش از حد انتظار ما بود و این موضوع نشان از اعتماد نخبگان و اساتید کشور به محصول شرکت‌های داخلی است و اینکه پتانسیل برای تجاری‌سازی محصولات ایرانی بالا است.

قادری‌فر با بیان اینکه امسال در دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، 70 میلیارد تومان یارانه توسط وزارت علوم، وزارت بهداشت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای خرید از نمایشگاه ارائه شد، گفت: این درحالی است که هشت برابر یارانه‌ درنظر گرفته شده درخواست واصل شد.

به گزارش ایسنا، دومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی از هفتم تا دهم اردیبهشت ماه جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد و طی آن 250 شرکت، چهار هزار و 400 محصول خود را ارائه کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا