اخبار

فستیوال صنعت پلاستیک و پلیمر برگزار می شود

بسپار می نویسد، ششمین فستیوال بازار دارایی فکری در زمینه نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر به همت مرکز فن‌بازار ملی ایران برگزار می‌شود.

 برگزاری فستیوال‌ها و معرفی ایده‌های نوآورانه می‌تواند کمک زیادی به توسعه بخش‌های مختلف صنعت و برقراری ارتباط بین سرمایه‌گذاران، صنعت‌گران و ایده‌پردازان کند؛ از این رو برگزاری فستیوال‌های تخصصی در صنایع مختلف یکی از مهمترین رویدادهای فن‌بازار ملی ایران است که هر ساله در 4 دوره برگزار می‌شود.

مرکز فن‌بازار ملی ایران در آخرین فستیوال سال 95 با همکاری شرکت فرابورس ایران و با حمایت معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری متولی برگزاری ششمین فستیوال بازار دارایی فکری در زمینه نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر شامل (لاستیک، رنگ و رزین، پلاستیک­‌ها و نوآوری‌های پلیمری وابسته به این صنایع) شده است.

مهندس اکبر قنبرپور، رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران درباره هدف از برگزاری این فستیوال، اظهار کرد: این فستیوال تخصصی، به منظور ارائه و تجاری سازی نوآوری‌های پایین دستی پتروشیمی با حضور سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و صنعتگران مرتبط در اواخر بهمن ماه برگزار می‌شود.

وی در خصوص جذب ایده‌ها در این فستیوال گفت: فراخوان این فستیوال در نیمه آذر منتشر شد و در مرحله دوم تا دهم دی ماه مخترعین می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود را برای حضور در این فستیوال ارسال کنند.

وی عنوان کرد: با همکاری انجمن صنایع پتروشیمی، دبیرخانه نمایشگاه ایران پلاست، پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها اطلاع‌رسانی کافی به مخترعین این حوزه صنعتی انجام شده و از طرفی در این دوره با حمایت اداره کل ثبت اختراعات، لیستی از مخترعین در این حوزه دریافت و بصورت هدفمند اطلاع‌رسانی شده که موجب افزایش تعدد طرح‌ها خواهد شد.

رییس مرکز فن بازار ملی با اشاره به تاثیرگذاری فستیوال‌ها در جذب ایده‌ها گفت: 5 فستیوالی که در کارنامه فن بازار است، نشان داده که مسیر انتخاب شده برای رساندن ایده‌پرداز به سرمایه‌گذار مناسب بوده و در این فستیوال‌ها قراردادهای خوبی با حمایت فن‌بازار بین این دو گروه تاثیرگذار جامعه برقرار شده است. همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با ارائه تسهیلات خرید یا سرمایه‌گذاری در نوآوری‌ها برای سرمایه‌گذاران و صنعتگران تا سقف 80 درصد و همچنین ارائه تسهیلات تکمیل مستندات نوآوری‌ها برای ارائه به سرمایه‌گذاران باعث رونق هرچه بیشتر این رویدادها شده است.

وی در خصوص تعداد طرح‌های ارسالی و طرح‌هایی که قرار است ارائه شوند، گفت: در هر دوره ما نزدیک به 100 طرح دریافت می‌کنیم که در بررسی اولیه 50 طرح برگزیده شده و در دور دوم بررسی‌ها در کمیته فنی با حضور کارشناسان و متخصصان حدودا 15 تا 20 طرح باقی می‌مانند که در نهایت 8 طرح در روز فستیوال به صورت شفاهی ارائه شده و بقیه در کتابچه فستیوال به صنعتگران و سرمایه‌گذاران معرفی می‌شوند.

بر اساس اعلام روابط عمومی پارک فناوری پردیس، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت  http://www.techfestival.ir/مراجعه کنند.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا