اخبار

فعال‌ترین دانشگاه فنی مهندسی ایران در حوزه تولید علم کدام است؟

بسپار به نقل از ایسنا می نویسد، رییس پردیس فنی دانشگاه تهران گفت: بر اساس رتبه‌بندی ESI وابسته به پایگاه وب آو ساینس (Web of science) دانشگاه تهران با کسب رتبه 136 جهانی در حوزه‌ فنی مهندسی و دانشگاه صنعتی شریف نیز در حوزه علوم مواد با کسب رتبه 207 در صدر دانشگاه‌های ایران قرار گرفت.
دکترمحمود کمره‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: ESI یکی ازنظام‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی پژوهشی است که به رتبه‌بندی مهمترین و تاثیرگذارترین موسسات در 22 حوزه موضوعی می‌پردازد؛ بنابراین دانشگاه‌هایی که عملکرد پژوهشی و تولیدات علمی آنها ضعیف است در این رتبه‌بندی طبقه‌بندی نخواهند شد.

به گفته وی، سه شاخصی که ESI برای رتبه‌بندی دانشگاه‌ها از آن استفاده می‌کند، میزان مقالات، میزان استنادها، و سرانه استناد به هر مقاله در 10 سال اخیر در پایگاه وب آو ساینس است. در حوزه فنی – مهندسی این نظام، دانشگاه تهران در صدر دانشگاه‌های ایران قرار گرفته و توانسته است بیشترین استناد و بیشترین میزان سرانه استناد به هر مقاله را به خود اختصاص دهد.

کمره‌ای اظهار کرد: همچنین در حوزه علوم مواد دانشگاه صنعتی شریف با کسب بیشترین تعداد استناد و بیشترین میزان سرانه استناد در جایگاه اول و دانشگاه تهران در جایگاه دوم ملی قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا