اخبار

فیلم‌های PET دو سو جهت یافته، فاقد ملامین با پوشش اکریلیک

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، ملامین که یک آمیزه‌ی تریازین بوده و پایه آلی می‌باشد معمولا برای جلوگیری از ایجاد خراش و سایش به فیلم‌های بسته بندی افزوده می‌شود. به علاوه این ماده استحکام ساختاری فیلم‌های بسته بندی را افزایش می‌دهد. این در حالی است که معایب ملامین بیشتر از مزایای آن می‌باشد. اگر ملامین به نحوی وارد خوراک حیوانات شود موجب نارسایی‌های کلیه می‌شود. این اتفاق قبلا و در سال 2007 در آمریکای شمالی برای هزاران سگ و گربه اتفاق افتاده است. یک سال پس از این اتفاق و در سال 2008 ورود ملامین به شیر خشک موجب بیماری‌های شدید کلیه در بسیاری از نوزادان گردید.

در میان افت  و خیزهای غربی در جهت حذف ملامین از بسته بندی‌های مواد غذایی و نوشیدنی، شرکت Uflex Limited که بزرگترین شرکت بین المللی هندوستان در زمینه‌ی تولید بسته بندی‌های انعطاف پذیر محسوب می‌شود، در واحد تولیدی خود در لهستان گونه ای با نام ‘F-AMF’ را ساخته که PET در دو سو جهت یافته (BOPET) فاقد ملامین و پوشش داده شده با اکریلیک بوده، فیلمی شفاف است و برای کاربردهای چاپی، مصارف داغ، پاستوریزه و استرلیزه کردن و بسیاری از کاربردهای دیگر مناسب می‌باشد.

این گونه‌های تولیدی که با دو نام تجاری FLEXPETTM و FLEXMETPROTECTTM به فروش می‌رسند طبق قوانین EU شماره‌ی 10/2011 مربوط به مواد پلاستیکی در تماس با مواد غذایی تولید شده‌اند. تمامی افزودنی‌هایی که در این محصولات استفاده می‌شود نیز طبق همین استاندارد تهیه شده است.

رئیس بخش تحقیق و توسعه‌ی Uflex در مورد تولید این فیلم‌های BOPET خاطر نشان کرده است که شرکت در مسیر رشد اهداف سلامتی قرار گرفته و به حرکت خود در این مسیر ادامه خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا