اخبار

قابل توجه صنعت پلاستیک کشور: ایران در یکی از کشورهای منطقه، شهرک صنعتی می‌سازد

بسپار می نویسد، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از حضور وزیر صنایع عراق در رأس هیئت تجاری خبر داد و گفت: بزودی تفاهم نامه‌ای برای ساخت شهرک‌های صنعتی در عراق منعقد خواهد شد.


علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در گفت وگو با مهر در خصوص برنامه‌های این سازمان برای حضور در بازار کشور عراق گفت: روز جمعه وزیر صنایع عراق به همراه هیئتی متشکل از فعالان اقتصادی و صنعتی با هماهنگی‌های سازمان صنایع کوچک و دعوت وزیر صنعت کشورمان به ایران خواهند آمد.

وی ادامه داد: طی دو روز جمعه و شنبه پیش رو، مذاکرات مفصلی در حوزه صنعت با این هیئت خواهیم داشت. موضوعات مورد نظر برای این مذاکرات در حوزه همکاری‌های مشترک اقتصادی بین شرکت ها، ارتباط بنگاه‌های اقتصادی ایرانی و عراقی خواهد بود.

معاون وزیر صنعت بیان کرد: پس از این مذاکرات، تفاهم‌نامه‌هایی در حوزه صنایع کوچک و متوسط بین وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت کشورمان با همتای عراقی منعقد خواهد شد.

این مقام مسئول در تشریح برنامه های این هیئت عراقی گفت: بازدید از واحدهای صنعتی و شهرک‌های صنعتی کشور از جمله یک یا دو واحد بزرگ صنعتی در تهران در برنامه سفر این هیئت به تهران قرار دارد.

به گفته وی یکی از موضوعاتی که در این دو روز با هیئت عراقی درباره آن مذاکرات مفصلی خواهیم داشت احداث شهرک‌های صنعتی در عراق با محوریت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از طراحی تا اجرا است که تفاهم نامه هایی منعقد خواهد شد.

یزدانی تصریح کرد: انتقال دانش فنی در ارتباط با ساخت پروژه‌ها و شهرک‌های صنعتی در داخل کشور عراق و آموزش در حوزه صنعت از محورهای دیگر مورد مذاکره با هیئت عراقی خواهد بود.

معاون نعمت زاده در پایان گفت: فکر می‌کنم این نشست در روز جمعه و شنبه کمک بسیاری به تعامل و ارتقاء سطح روابط ما در حوزه صنعت و بخصوص صنایع کوچک و متوسط خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا