اخبار

قانون برند در برنامه مجلس برای حمایت از تولیدات داخلی تدوین می شود

بسپار به نقل از ایرنا می نویسد، رییس فراکسیون حمایت از مصرف کنندگان مجلس شورای اسلامی گفت: قانون برند با هدف حمایت از تولیدات داخلی در صورت همکاری نمایندگان مجلس نهم به تصویب خواهد رسید .
قانون برند در برنامه مجلس برای حمایت از تولیدات داخلی است
محمدسعید اربابی در جشنواره ملی برند محبوب افزود: اعضای کمیسیون اقتصادی این قول را می دهند که خارج از نوبت به بحث برند و قانونی ساختن آن در کشور بپردازد ، آن را احیا ،تا بتوان با حمایت از تولیدات داخلی، زمینه مصرف بیشتر این کالاها را در داخل کشور را فراهم ساخت.
وی نقش مجلس در توسعه این قبیل فعالیت ها که منجر به توسعه تولید کالا و خدمات کشور خواهد شد، خاطرنشان کرد و افزود: حمایت از تولیدات داخلی می تواند، نقش اساسی را در تحرک مصرف کشور به دنبال داشته باشد و حمایت از مصرف کننده در نهایت منجر به حمایت از تولید در کشور خواهد شد.
اربابی گفت: وظیفه نمایندگان به عنوان قانونگذار و وظیفه دولت به عنوان مجری، حمایت از بخش تولید است تا از این طریق هم قیمت تمام شده کالاها به کمترین قیمت ممکن برسد و در فضای رقابتی و با حمایت از تولید، امکان کیفیت بخشی به کالا و خدمات را در کشور را فراهم ساخت .
بنابراین گزارش ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز در این مراسم روز 9 اسفند ماه به عنوان روز حمایت از حقوق مصرف کنندگان را یادآور شد و اظهار داشت: برند محبوب را مردم در این جشنواره انتخاب می کنند، بنابراین ضرورت دارد از سال آینده پیوند هدفمندی بین همایش روز حمایت از حقوق مصرف کننده و جشنواره برند محبوب ایجاد شود ، تا بتوان از ظرفیت های دو مجموعه استفاده کرد.
سیدمحمود نوابی افزود: کسب رضایتمندی مشتریان از طریق فراخوان در دستور کار قرار دارد و در این مسیر از مصرف کنندگان بیشتری می خواهیم تا به میدان بیایند.
وی خاطر نشان ساخت: انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان به عنوان یک تشکل مردم نهاد از ظرفیت مناسبی در بخش غیر دولتی برخوردار است، اما برای قدرتمندتر شدن، این نهاد از نظر منابع مالی باید بی نیاز از دولت و شرکت ها باشد.
نوابی گفت: سال 1388 براساس قانون چارچوب مشخص این موضوع فراهم شده بود، اما این قانون حذف شد که انتظار می رود، مجلس در زمینه رفع این نقیصه همکاری بیشتری کند.
وی اضافه کرد : صادرات غیر نفتی 46 میلیارد دلاری کشور طی 11 ماه گذشته و رشد 22 درصدی آن طی مدت مشابه آن هم در شرایط تحریم، نشان می دهد که کالاهای ایرانی به ویژه لوازم خانگی، الکترونیکی و مواد غذایی در سطح جهانی حرفی برای گفتن دارند.
نوابی یادآور شد: شرایط تحریم را پشت سرگذاردیم ، اما هنوز رونق تجاری فراهم نشده و تولیدکنندگان داخلی باید تا حد امکان نرخ ها را با حفظ کیفیت محصول کاهش دهند تا مصرف کنندگان به دلیل ارزانی به سمت کالاهای خارجی نروند.
به گفته وی ، مصرف کنندگان باید کالای داخلی را نسبت به خارجی ترجیح دهند تا بتوان این دوران اقتصادی را پشت سرگذاشت .
رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان نیز در این مراسم افزود: برگزاری بزرگ ترین نظر سنجی مردمی در گروه کالا و خدمات توسط این انجمن برگزار شد که بیش از یک میلیون رای در آن ثبت شد و تنها داوران و تصمیم گیران در این حوزه مردم بودند.

سید محمد جعفری با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان باید، نیازها و خواست مصرف کنندگان را سرلوحه کار خود قرار دهند، تصریح کرد: اهتمام به رعایت حقوق مصرف کنندگان و رضایتمندی مشتری از سوی تولید کنندگان می تواند، زمینه رضایتمندی و وفاداری هرچه بیشتر مصرف کننده را به کالاهای تولیدی داخلی فراهم آورد.

وی اظهار داشت: مدیران نیز با اطلاع از محبوبیت برندشان و سهم آن در بازار، شرایطی را برای ارتقای وفاداری مشتریان فراهم خواهند آورد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا