اخبار

مالیات بر ارزش‌افزوده صادرکنندگان‌ مسترد می شود

بسپار می نویسد، عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از تدوین لایحه استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرکنندگان ظرف یک‌ماه و معافیت مالیاتی 10 ساله سرمایه‌گذاری در مناطق محروم خبر داد.
به گزارش فارس از کرمانشاه، پدرام سلطانی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر این استان اظهار داشت: برای فتح قله‌های رفیع در حوزه صادرات ابتدا باید نگاه‌ها را تغییر داد.

وی ادامه داد: نباید فروختن کالا و خدمت تنها سهم صادرکنندگان از صادرات باشد و دستاوردهای دیگر آن سهم گمرک، سازمان توسعه تجارت و… باشد.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دستیابی به اهداف چشم‌انداز 1404 را نیازمند این دانست که صادرات به یک فرهنگ تبدیل شود.

سلطانی خاطرنشان کرد: امروز تولیدکننده‌های کشور سازمان‌های صنعتی هستند که از عهده تولید و صادرات برمی‌آیند، باید بررسی کرد که چرا تولیدکننده‌ها صادرکننده شده‌اند، اما صادرکننده‌ها چرا تولیدکننده نشده‌اند.

وی با تصریح اینکه کرمانشاه هنوز نتوانسته در رتبه صنعتی شدن در جایگاه مناسب قرار بگیرد، گفت: عمده صنعتگران استان‌های دیگر سازمان‌های صنعتی تشکیل داده‌اند، اما کرمانشاه هنوز در نظام خرده‌تاجری فعالیت می‌کند.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران صادرات را زنجیره‌ای متشکل از حلقه‌های تولید، لجستیک، انبارداری، بازاریابی، بازارسازی و … عنوان کرد.

سلطانی حاصل دسترنج صادرکنندگان را علاوه بر مسائل مالی، ارزش نامشهودی عنوان کرد که به تولیدات ملی افزوده می‌شود و نیز صادرکننده‌ای را موفق دانست که در این فرآیند جای پای خود را باز کند.

وی صادرکنندگان را قهرمانان تولید و تجارت دانست و بیان داشت: صادراتی پایدار است که چشم‌انداز دورتری داشته باشد و ریسک‌ها را بپذیرد.

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بر اهمیت ایجاد کنسرسیوم‌های تولیدی و صادراتی در استان کرمانشاه تأکید کرد.

سلطانی از استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده ظرف مدت یک‌ماه خبر داد و بیان داشت: لایحه این امر در حال تدوین است که این زمان را به‌روز برسانیم و تنخواهیرا در اختیار گمرک قرار دهیم که صادرکنندگان با تحویل برگ سبز مالیات خود را مطالبه کنند.

وی همچنین از معافیت مالیاتی 10 ساله در مناطق محروم کشور خبر داد و گفت: بعد از 10 سال نیز به اندازه 200 درصد سرمایه‌گذاری از مالیات معاف می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا