اخباراخبار ویژه

مجوز جدید برای “واردات کالا بدون انتقال ارز” از مناطق آزاد

بسپار/ ایران پلیمر بر اساس اطلاعیه جدید سامانه جامع تجارت امکان ورود کالاهای واردشده به مناطق آزاد قبل از سال ۹۷ به سرزمین اصلی، به‌شیوه بدون انتقال ارز فراهم شد.

 

بر اساس بخشنامه دفتر مقررات صادرات و واردات به‌ شماره ۱۶۸۹۸۸ مورخ ۱۱/ ۰۲/ ۱۴۰۲ و عطف به مصوبات جلسه مورخ ۰۱/ ۱۲/ ۱۴۰۱ کارگروه هماهنگی موارد خاص، مقرر شد در خصوص کالاهایی که قبل از تاریخ ۰۱/ ۰۱/ ۱۳۹۷ وارد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شده است و در زمان حاضر قصد ورود کالا از مناطق به سرزمین اصلی را دارند، امکان ثبت سفارش بدون انتقال ارز از محل بند ۹ ماده ۳۸ آیین‌نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات فراهم شود.
در راستای اجرای مصوبات مذکور، امکان ثبت سفارش بدون انتقال ارز در سامانه جامع تجارت با محل تامین ارز «بند ۹ ماده ۳۸ آیین‌نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات واردات به سرزمین اصلی کالاهای دارای قبض انبار مناطق آزاد و ویژه قبل از تاریخ ۰۱/ ۰۱/ ۱۳۹۷» برای این کاربران فراهم شد.
لازم به ذکر است که ثبت سفارش از این محل تامین ارز به منظور بررسی صحت زمان ورود کالا به منطقه نیازمند اخذ مجوز از «دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا