اخبار

محتشمی پور خبر داد: مرجع قیمت گذاری تغییر می کند

بسپار به نقل از پتروتحلیل می نویسد، رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تغییر مرجع قیمت گذاری محصولات پتروشیمی خبر داد.

رضا محتشمی پور، در این باره به خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: مجوز تغییر مرجع قیمت گذاری محصولات پتروشیمی از سوی کارگروه بازار داده شده است و از این پس قیمت پایه محصولات پتروشیمی براساس منطقه جی سی سی تعیین نمی شود و فرمول های ترکیبی جایگزین منطقه جی سی سی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دفتر توسعه صنایع تکمیلی برای تعیین قیمت ها به سراغ بازار هدف می رود، خاطر نشان کرد: پیش تر مکلف بودیم، ابتدا قیمت محصولات پتروشیمی را براساس منطقه جی سی سی تعیین کنیم و سپس قیمت ها را از مناطق دیگر استخراج کنیم، اما با توجه اینکه قیمت های منطقه جی سی سی با بازار هدف فاصله دارد، از این رو مجوز تغییر مرجع قیمت گذاری، از کارگروه بازار گرفته شده و منطقه جی سی سی در تعیین قیمت های پایه حذف شده است.

رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی (صنایع پایین دستی) شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: حذف منطقه جی سی سی برای تعیین قیمت های پایه در چند مرحله انجام خواهد شد؛ چرا که حذف یکباره قیمت جی سی سی در تعیین قیمت های پایه می تواند بازار را با تنش قیمتی روبه رو کند، از این رو قیمت برخی از محصولات پلیمری که با بازارهای هدف فاصله قیمتی پیدا کرده، در حال تغییر و تعدیل است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا