اخبار

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران: صادرات سالانه ۱۸۰ میلیون دلار رنگ، رزین و چسب در کشور

بسپار/ ایران پلیمر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سهم صادرات کشورمان از سه محصول رنگ، رزین و چسب سالانه حدود ۱۸۰ میلیون دلار است.

بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با اشاره به برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی رنگ و رزین و پوشش‌های صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری تهران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران، گفت: سهم صادرات کشورمان از سه محصول رنگ، رزین و چسب سالانه حدود 180 میلیون دلار است  که با برگزاری نوزدهمین دوره نمایشگاه این صنعت، این میزان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: مهم‌ترین مقاصد صادراتی ایران در حوزه رنگ، رزین و چسب کشورهای افغانستان، پاکستان، کویت، عراق، ترکمنستان، تاجیکستان و قزاقستان است. حجم مبادلات بازار رنگ منطقه خاورمیانه بیش از 2 میلیون تن در سال می‌باشد که سهم ایران از این بازار تقریبا 25 درصد آن است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران خاطرنشان کرد: اهمیت این نمایشگاه موجب شده است تا با وجود تحریم‌های ظالمانه، هجده کشور جهان در این نمایشگاه حضور یابند، نمایشگاهی که از 18 تا 21 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزارمی‌شود.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه بزرگترین رویداد سالیانه حوزه صنعت رنگ و رزین در منطقه خاورمیانه است که در آن اکثر شرکت‌ها و برندهای بزرگ و مطرح داخلی و خارجی حضور پررنگی دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: تولید رنگ در ایران با قدمتی نزدیک به هشتاد سال، سالانه حدود 50 میلیون تن است. البته در حال حاضر صنعت رنگ کشور با نیمی از ظرفیت اسمی  فعالیت دارد. مطابق آمارهای موجود، وضعیت صادرات در سال های اخیر روند نسبتا خوبی داشته ولی میزان آن نسبت به پتانسیل و موقعیت منطقه‌ای کشور ناچیز است.

وی یادآور شد: در حال حاضر حدود 40 میلیون تن رنگ در سراسر جهان با ارزش تقریبی 120 میلیارد دلار تولید و عرضه می‌گردد و پیش‌بینی می‌شود در سال 2030 میلادی ارزش کل بازار به 134 میلیارد یورو افزایش یابد. میزان کل صادرات جهانی رنگ 70 میلیارد دلار می باشد.

حسین زاده به برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت رنگ، رزین و صنعت آبکاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ایران اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه 230 تولیدکننده داخلی و 40 شرکت خارجی از کشور های اسپانیا، آمریکا، فرانسه، چین، هند، آلمان، تایوان، کره جنوبی، روسیه، ایتالیا، سوئد، ترکیه، امارات متحده عربی، یونان، عراق، افغانستان و آذربایجان حضور پر رنگ دارند.

 

این نمایشگاه از 18 تا 21 آذر ماه به مدت 4 روز از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

 

تسنیم

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا