اخبار

مدیر عامل پتروشیمی تندگویان اعلام کرد: رکورد شکنی تولید در پتروشیمی تندگویان/ گسترش چند برابری تولید در دل تحریم‌ها

بسپار/ ایران پلیمر سید رضا قاسمی شهری مدیر عامل پتروشیمی تندگویان در نشستی که در این شرکت برگزار شد، با اشاره به حادثه اخیر پرواز ماهشهر، اظهار کرد: علیرغم وجود مسائل و اتفاقاتی که در اتفاقات کشور جاری است و تحریم‌های ظالمانه امریکا توانستیم با حرکت به سمت خودکفایی علاوه بر ایجاد اشتغال، گسترش میزان تولید را تحربه کند.

او ادامه داد: خوشبختانه التهابات هر ساله در فروش کلا را امسال تجربه نکردیم، عرصه خارج از بورس و قرار داد مستقیم نداشتیم و علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور به سمت صادرات حرکت کردیم.

قاسمی شهری با تاکید بر اهمیت توجه به مسائل زیست محیطی و حفظ کیفیت برای حضور در بازار‌های جهانی گفت: هیچ پایانی برای گسترش توبید وجود ندارد و شرکت پویا و زنده باید در همه ابعاد حرکت کند؛ تکنولوژی روز، کامل کردن زنجیره تولید، تعمیق داخلی سازی و عیره باید مورد توجه قرار بگیرد و باور داریم که می‌توانیم با تکیه بر توان تولید داخل تولیدات این واحد صنعتی را گسترش بدهیم.

مدیر عامل پروشیمی تندگویان با اشاره به این که ۹۵ درصد از تولیدات این واحد‌های صنعتی در ۱۰ ماه اول امسال به به بازار داخلی اختصاص پیدا کرده است گفت: در ۱۰ ماه اول امسال ۹۰۰ هزار تن تولید داشتیم که به شامل محصولات نهایی و مواد اولیه صنایع پایین دستی مربوط می‌شود.

او با اشاره به روند پیشرفت مناسب پروژه ssp که ظرفیت ۴۵۰ تن در روز را دارد تشریح کرد: اجرای این پروژه ظرفیت باعث تبدیل گرید نساجی به گرید بطری را فراهم کرده و نیاز بازار و شرکت‌های داخلی را تامین می‌کند. محصولات تولید شده در این واحد‌های صنفی کیفیت بسیار مناسبی دارد و نامی شناخته شده در این صنعت محسوب می‌شود.

قاسمی شهری با تاکید بر این که با اعمال تحریم‌ها هیچ تغییری در بازار هدف به وجود نیامده، تصریح کرد: جلسات متعددی برای حضور این شرکت در فرابورس برگزار شده و امیدوار هستیم تا پایان سال مدارک کامل شده و پیشروی مناسبی داشته باشد.

مدیر عامل پروشیمی تندگویان گفت: ما آمادگی لازم برای تولید ۶ گرید جدید را دارید و امیدوار هستیم با گسترش سبد تولید به سودآوری و ارزش افزوده بالا مواجه خواهیم شد؛ اگر به همین میزان تولید بسنده کنیم شرکت پویایی خود را از دست می‌دهد پس باید به سمت تولیدات جدید حرکت کنیم.

او گفت: از ابتدای سال ما در ۴ ماه مختلف رکورد تولید را در این واحد صنعتی ثبت کردیم و امیدوار هستیم امسال رکورد تولید را که سال گذشته حدود یک میلیون و ۳۰ هزار تن بود، ثبت کنیم.

 

قاسمی شهری درباره رسیدگی به مسائل زیست محیطی گفت: یکی از اقداماتی اخیرا اجرا شده پی‌گیری مسایل زیست محیطی است؛ امروز حدود ۷ پروژه زیست محیطی در دست اقدام داریم، مسیر دوم ما که سمت خور حرکت می‌کرد بسته صد و امروز برای تصفیه به واحد‌های cf ارسال می‌شود؛ سال گذشته حدود ۴۰ میلیارد تومان جریمه به محیط زیست پرداخت شده است.

او تصریح کرد: با توجه به زیان انباشته‌ای که سال گذشته وجود داشت خوشبختانه امسال به سودآوری رسیدیم. گسترش صادرات و افزایش تولید در کنار پی‌گیری عوامل مختلفی مثل پروژه‌ها، حقوق کارگران و غیره شرکت توانست به سود دهی برسد.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا