اخبار

مشارکت بانک سپه در توسعه صنعت پتروشیمی

بسپار می نویسد، بانک سپه تأمین مالی یک پالایشگاه بزرگ تأمین کننده خوراک چهار پتروشیمی را با مشارکت ٥ بانک به عهده گرفت.

به گزارش خبرنگار نیپنا، سیدکامل تقوی نژاد با بیان اینکه بانک سپه می‌تواند نقطه اتکای تولید کشور باشد، اظهار کرد: این بانک پارسال از محل منابع داخلی و وصول مطالبات معوق میزان تسهیلات اعطایی خود به بخش های مختلف اقتصادی را در مقایسه با سال قبل حدود ١٣٠ هزار میلیارد ریال افزایش داد.

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به افزایش نقش آفرینی بانک سپه در کمک به اجرای طرح های بزرگ ملی و تولید محصولات استراتژیک نظیر سیمان، فولاد و سنگ آهن خاطرنشان کرد: این بانک در سال گذشته موفق شد ٧,٥ میلیارد دلار قراردادهایی را در بخش های مختلف منعقد کند، به طوری که ٧ پتروشیمی، ٤ میدان نفتی و ٢ نیروگاه از طرح هایی بود که در سال ١٣٩٣ توسط بانک سپه پذیرش شد.

وی گفت: بانک سپه عاملیت تأمین مالی یک پالایشگاه بزرگ تأمین کننده خوراک چهار پتروشیمی را با مشارکت ٥ بانک دیگر به مبلغ ٢١٥ میلیارد دلار به عهده گرفته است.

تقوی نژاد تصریح کرد: بانک سپه آماده حضور در طرح های توسعه ای صنعت نفت و سرمایه گذاری های جدید است .

وی با بیان این که بانک سپه پارسال در بخش صنعت ٦ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است، گفت: از محل صندوق توسعه ملی نیز حدود ٣٠٠٠ میلیارد ریال تسهیلات در بخش صنعت و معدن و ٣٨٠٠ میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشاورزی تخصیص پیدا کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا