اخبار

مشارکت سه قدرت اقتصادی جهان در نمایشگاه اصفهان پلاست

بسپار می نویسد، مدیراجرایی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان پلاست از مشارکت شرکت هایی از چین، ترکیه و ژاپن در نهمین نمایشگاه اصفهان پلاست خبر داد و اعلام کرد: این نمایشگاه در چهار گروه کالایی شامل مواد اولیه، ماشین آلات و تجهیزات، محصولات ساخته شده و نهایی، خدمات فنی و مهندسی صنایع تکمیلی پتروشیمی برگزار خواهد شد.
علی شالباف امروز در نشستی خبری به مناسبت برگزای نهمین نمایشگاه بین‌المللی اصفهان پلاست با بیان اینکه در حال حاضر 60 میلیون تن ظرفیت نصب شده در بخش بالادستی صنایع پتروشیمی بوده که سالانه حدود 50 درصد این فرآورده‌ها به صورت خام به 60 تا 65 کشور جهان صادر می‌شود، گفت: با این وجود سیاست دولت دهم و هم اکنون دولت یازدهم توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمیبوده به طوری‌که با توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی علاوه بر اشتغال پایدار، کاهش خام فروشی، ایجاد ارزش افزوده اقتصادی و تکمیلی زنجیره‌های ارزش را به همراه دارد.
وی یکی از مزیت‌های توسعه صنایع تکمیلی را کاهش دوره بازگشت سرمایه عنوان کرد و افزود: در صنایع تکمیلی پتروشیمی نرخ بازگشت سرمایه در حدود 40 تا 45 درصد بوده در حالی که این نرخ در بخش صنایع میانی و بالادستی پتروشیمی حدود 15 درصد است.
مدیراجرایی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان پلاست با یادآوری اینکه هم اکنون به ازای هر شغل در بخش‌های بالادستی و میان دستی پتروشیمی حدود 50 شغل در صنایع تکمیلی ایجاد می‌شود که این ضریب اشتغال 50 برابری تنها اشغال زایی مستقیم صنایع تکمیلی است، تصریح کرد: به اعتقاد مسوولان شرکت ملی صنایع پتروشیمی در صورت توسعه صنایع تکمیلی حداقل 25 درصد جمعیت فعال کشور در حوزه زنجیره پتروشیمی دارای اشتغال پایدار خواهند شد که بیشتر این اشتغال ایجاد شده در حوزه صنایع تکمیلی پتروشیمی است.
شالباف با اعلام اینکه از این رو در کنار سیاست‌های مختلف به منظور توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی صنعت پتروشیمی همچون ایران پلاست و اصفهان پلاست می‌تواند زمینه رشد و توسعه کمی و کیفی این صنعت کارآفرین را به همراه داشته باشد، تاکید کرد: از این رو نهمین نمایشگاه بین‌المللی اصفهان پلاست با مشارکت گسترده شرکت‌های پتروشیمی، صنایع تکمیلی پتروشیمی، تشکل‌ها و انجمن‌های تخصصی 15 تا 18 آبان ماه در اصفهان برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به مشارکت بیش از یکصد شرکت داخلی و خارجی در این گردهمایی از حضور شرکت‌هایی از چین، ژاپن و ترکیه خبر داد و اظهار داشت: این نمایشگاه در چهار گروه کالایی شامل مواد اولیه، ماشین الات و تجهیزات، محصولات ساخته شده و نهایی، خدمات فنی و مهندسی صنایع تکمیلی پتروشیمی برگزار خواهد شد.
مدیر برگزاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی اصفهان پلاست متراژ برگزاری نمایشگاه امسال اصفهان پلاست را حدود 10 هزار متر مربع اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: در حاشیه برگزاری این نمایشگاه چندین کارگاه آموزشی و تخصصی هم برگزار خواهد شد.
با تشکر ویژه از آقای زمانخوانی بابت در اختیار قراردادن متن خبر که در عدم امکان حضور پیش بینی نشده خبرنگار بسپار این همراهی را دریغ نکرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا