اخبار

معافیت مالیات بر درآمد حقوق ۲ ماهه اول سال اعلام شد

بسپار می نویسد، قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور گفت: معافیت مالیات بر درآمد حقوق دو ماهه اول سال ۹۵ مطابق معافیت سال ۹۴ است.

به گزارش مهر، محمد قاسم پناهی با اشاره به اینکه مطابق ماده ۸۴ اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم، میزان معافیت مالیات بر درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق از یک یا چند منبع، هر ساله در قانون بودجه سنواتی مشخص می شود، گفت: حسب ماده ۸۵ قانون، نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیر دولتی در سال ۱۳۹۵، مازاد بر میزان معافیت تا هفت برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد آن ۲۰ درصد است.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور خاطر نشان کرد: بر اساس ماده ۸۶ این قانون، پرداخت کنندگان حقوق هنگام هر پرداخت یا تخصیص آن مکلف اند مالیات متعلق را طبق مقررات ماده ۸۵ این قانون محاسبه و کسر و تا پایان ماه بعد ضمن تسلیم فهرستی متضمن نام و نشانی دریافت کنندگان حقوق و میزان آن به اداره امور مالیاتی محل پرداخت و در ماه های بعد فقط تغییرات را صورت دهند.

وی با بیان اینکه براساس قانون دو دوازدهم بودجه سال ۹۵، دولت اجازه دارد در دو ماه ابتدایی سال ۹۵ مطابق احکام و جداول قانونی بودجه سال ۹۴ کل کشور و بر مبنای دو دوازدهم ارقام مصوب آن با رعایت سایر قوانین و مقررات عمل کند، گفت: بر این اساس، در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری، میزان معافیت مالیاتی حقوق مطابق معافیت سال ۱۳۹۴ خواهد بود. لازم به ذکر است پس از تصویب قانون بودجه سال ۹۵، معافیت جدید مالیات بر درآمد حقوق سال ۹۵ و نیز نحوه محاسبه و تعیین تکلیف معافیت ۲ ماه اول امسال اعلام خواهد شد.

پناهی در ادامه عنوان کرد: با توجه به احکام قانونی بودجه سال ۹۴ کل کشور، سقف معافیت مالیاتی در دو ماه اول سال ۹۵، ماهانه یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان می باشد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا