اخباراخبار ویژه

معاون وزیر نفت و مدیر عامل NPC، روز صنعت پتروشیمی را تبریک گفت

بسپار/ایران پلیمر بهزاد محمدی گفت: “هشتم دی ماه روز؛ صنعت پتروشیمی” را به هم‌وطنان گرامی به عنوان صاحبان اصلی صنعت و به تمام فعالان و صنعتگران لایق، توانمند و سخت کوش و گرانقدر صنعت پتروشیمی که دستاورد سترگ مرهون همت و تلاش آنان است، مبارک باد.

بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پیامی ، “هشتم دی ماه؛ روز صنعت پتروشیمی” را به تمامی تلاشگران این صنعت سُترگ و ارزش آفرین تبریک و تهنیت گفت.

“در عصر جدید با پیدایش صنعت نفت، تمدن بشری دچار دگرگونی شگفت انگیزی گردید.” نفت” تنها یک منبع تامین کننده انرژی نبود بلکه با فرآورده‌ها و مشتقات فراوانش امکان بهره‌مندی از مصنوعات متنوع و متعدد صنعتی را فراهم نمود. نقش اصلی در این تحول را” صنعت پتروشیمی” ایفا کرده است. این صنعت با پیوند کوشش و دانش توانست مسیری را هموار کند که نفت این منبع طبیعی خدا‌دادی، به صد ها هزار محصول تبدیل شود، دستاوردی که رفاه بیشتر و زندگی بهتر را برای انسان‌ها به ارمغان آورد.

کشور عزیزمان ایران سرافراز افتخار دارد که از پیشگامان” صنعت پتروشیمی” در جهان می‌باشد. از سال ۱۳۳۸ که نهال این صنعت در مرودشت شیراز به زمین نشانده شد تا‌کنون که به درختی تنومند و پر‌ثمر بدل گشته است، ایرانیان با‌هوش و سخت کوش برگ زرین دیگری را  به تاریخ تمدن شکوهمند خویش افزودند.

امروز صنعت پتروشیمی بیشترین سهم در تجارت خارجی و تامین ارزی کشور را به عهده دارد و با سهام‌داری بیش از ۵۰ میلیون ایرانی از سهام شرکت های پتروشیمی در بورس، به یکی از مردمی‌ترین صنایع کشور تبدیل شده است.

برنامه‌های جهش دوم، جهش سوم و گام چهارم با محوریت بومی سازی دانش فنی، ساخت تجهیزات و طرح‌های تولیدی بر مدار کیفی سازی محصولات و خلق ارزش افزوده،  شتابان در حال حرکت و اجرا هستند. امروز می‌توانیم نوید دهیم که تا پایان گام چهارم در سال ۱۴۰۶ ظرفیت تولید به بیش از ۱۵۰ میلیون تن با درآمد ۴۴ میلیارد دلار در سال خواهد رسید.
هشتم دی ماه روز ‘صنعت پتروشیمی” را به هم‌وطنان گرامی به عنوان صاحبان اصلی صنعت و به تمام فعالان و صنعتگران، مدیران لایق، مهندسان توانمند، کارگران سخت کوش و کارمندان گرانقدر صنعت پتروشیمی که این دستاورد سترگ مرهون همت و تلاش انان است، صمیمانه تبریک می‌گویم.

امیدوارم همانگونه که این صنعت در روز‌های سخت تحریم‌های ظالمانه موجب گشایش در اقتصاد ملی گردید، در آینده نیز با تحقق گذر از خام فروشی موجب توسعه پایدار و متوازن در کشور گردد. شکوه و سربلندی ایران مستدام باد.”

 نیپنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا