اخبار

۲۲ درصد واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور غیر فعال هستند

بسپار / ایران پلیمر معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: یکی از برنامه‌های مهم دولت با محوریت وزارت صنعت، معدن و تجارت فعال کردن ۱۵۰۰ واحد غیرفعال در کشور است که سهم استان البرز ۱۰۰ واحد خواهد بود.

بابک دین پرست روز سه شنبه ۲۸ مرداد در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان اشتهارد که با همراهی استاندار البرز صورت گرفت، گفت: وزارت کشور برای توسعه شهرستان‌های کمتر توسعه یافته برنامه ویژه‌ای دارد که شهرستان اشتهارد نیز در این برنامه دیده شده است.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به مصوبه هیئت وزیران که منجر به معافیت مالیاتی شهرک صنعتی اشتهارد شد، گفت: این مهم برای تولیدکنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است و باعث ارتقای انگیزه در میان آنها می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با اشاره به بازدیدهای که از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی اشتهارد انجام شده است، گفت: برخی از این واحدها با مشکل سرمایه در گردش مواجه هستند.

دین پرست در بخش دیگری با اشاره به وجود ۴۶ هزار واحد مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور، گفت: از این تعداد ۹۸۰۰ واحد یعنی حدود ۲۲ درصد غیرفعال هستند.

وی با اشاره به وجود ۳۵ هزار واحد صنعتی و تولیدی فعال در کشور، گفت: ۴۰ درصد واحدهای فعال با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد، ۲۳ درصد با ظرفیت ۵۰ تا ۷۰ درصد و ۳۴ درصد با ظرفیت بالای ۷۰ درصد مشغول به فعالیت هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور یکی از برنامه‌های مهم دولت با محوریت وزارت صنعت، معدن و تجارت را فعال کردن هزار و ۵۰۰ واحد غیرفعال در کشور دانست که سهم استان البرز ۱۰۰ واحد خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا