اخبار

معرفی سودآورترین مواد شیمیایی زیستی در سال 2018

بسپار می نویسد، بنابر بررسی های انجام شده در رابطه با رشد ظرفیت تولید و درآمدزایی بسپارها و مواد زیستی، نتایج زیر حاصل شده است.
• درحال حاضر منبع اصلی تولید بسپارهای زیستی نشاسته و نیشکر قند بوده که حدود 58% نیاز بازار توسط این دو ماده تامین می¬شود. این در حالی است که احتمال می¬رود تا سال 2018، 85% منبع اصلی برای تولید بسپارهای زیستی توسط مواد لیگنو سلولزی و به ویژه سبوس برنج و پوسته¬ی ذرت تامین گردد.
• لاکتیک اسید و مونواتیلن¬گلیکول با تولید 2.94 میلیون تن در سال (40% سهم بازار) بیشترین سودآوری را به خود اختصاص می¬دهند و پس از آن پلی¬لاکتیک¬اسید و پلی¬اتیلن زیستی و مشتقات آن با تولید 2.39 میلیون تن در سال، 32% از سهم بازار را در برمی¬گیرند. به این ترتیب لاکتیک اسید و مونواتیلن¬گلیکول به عنوان سودآورترین بسپارهای زیستی برای تولید و سرمایه¬گذاری به شمار می¬آیند.
• تولید انواع روغن¬های زیستی و مشتقات آنها رشد چشم¬گیری را تا سال 2018 تجربه خواهند کرد. چنان¬چه 38% از سهم بازار را در برمی¬گیرند هر چند این سهم در مقایسه با تولید لاکتیک¬اسید و مونواتیلن¬گلیلکول (40%) اندکی کمتر است اما از جهت تولید و کاربرد این مواد درصنعت اهمیت رشد این دسته از مواد در حیطه¬ی بسپارهای زیستی بسیار پراهمیت است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا