اخبار

معرفی صندلی کامپوزیت/تیتانیوم

بسپار می نویسد،شرکت اکسپلی سیت (Expliseat) تولیدکننده جدید فرانسوی صندلی هواپیما، اخیراً خبر راه اندازی خط تولید صندلی کامپوزیت تیتانیوم را اعلام نمود: این صندلی ها هرکدام به وزن 4 کیلوگرم هستند که با کامپوزیت و تیتانیوم ساخته شده اند.
در خبرنامه انجمن کامپوزیت ایران آمده است: این فناوری جدید حداقل 50% وزن صندلی را کاهش میدهد که این ویژگی سبب کاهش حدود 3% الی 5% مصرف سوخت هواپیما میشود که نهایتاً در هر هواپیما سالیانه 300 هزار الی 500 هزار دلار صرفه جویی خواهد شد. این صندلی کامپوزیتی در نمایشگاه 2013 هواپیما نیز که اخیراً در هامبورگ کشور آلمان برگزار شد به معرض نمایش گذاشته شد.

این صندلی کامپوزیتی با مقاومت بالا و وزن کم ضمن صرفه جویی در هزینه ها با ترکیب ساختاری که دارد به راحتی قطعات آن نصب میشود (که شامل 30 قطعه است که در مقایسه یک صندلی استاندارد فعلی که دارای 500 قطعه است ساختار ساده تری دارد). این صندلی مقاوم ترین صندلی در بازار است، طول مدت استفاده پیش بینی شده برای آن بیش از 100 هزار بار است که این رقم معادل 10 سال استفاده میباشد.
تکیه گاه ضخیم و همچنین جای پا صندلی با دقت طراحی شده است، پارچه صندلی در برابر حرکات و ضربات مسافران ردیف پشت سر مقاوم است.

ویژگی صندلی با هواپیمای ایرباس A320 و بوئینگ B737 سازگار است. هدف شرکت اکسپلی سیت این است که در مدت کوتاه طبق ظرفیت تولید کارخانه تعداد هواپیما را به 100 الی 200 هواپیما در خطوط هوایی برساند.
بنژامین سدا Benjamin Saada) ) مدیرعامل شرکت اکسپلی سیت میگوید: صندلی کامپوزیت تیتانیوم به مسافران این اجازه را خواهد داد که از سفرشان نهایت لذت را ببرند. سرمایه گذاری و کارآفرینی ما نشان میدهد که ترکیب پویایی، فن آوریهای پیشرفته و تولید نوآوری در مقادیر انبوه امکان دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا