اخبار

معرفی یک ضد حریق جدید: آب پایه و شفاف

 

گروه ترجمه و تولید محتوا در بسپار می نویسد، شرکت Dainichi Giken Co.,Ltd که یک شرکت ژاپنی است اعلام کرد که با همکاری شرکت های Daimaru Kogyo Co و Teijin Limited یک پوشش ضد حریق پایه آبی شفاف جدید را توسعه داده است. 

فروش این محصول جدید که با نام تجاری Landex Coat Flame Retardant Clear عرضه می شود از اول ماه سپتامبر ۲۰۱۷ آغاز شده است. این محصول اولین پوشش ضد حریق اکریلیک پایه آب شفاف فاقد هالوژن در جهان می باشد و برای کاربرد های مختلفی شامل تیر های چوبی ، کاغذ ، لاستیک ، پلاستیک و الیاف مناسب می باشد. 

این پوشش شفاف به آسانی بر روی سطح اعمال می شود و ظاهر اصلی زیرآیند را حفظ می کند. در تولید محصول Landex Coat Flame Retardant Clear از تاخیرانداز حریق فسفری FCX-210 استفاده شده است. FCX-210 بوسیله فناوری انحصاری طراحی مولکولی شرکت Teijin تولید می شود و خواص اصلی رزین پایه را حفظ می کند. FCX-210 برای بهبود خواص ضد حریق رزین ها توسعه یافته است و بطور وسیعی در صنایع الکترونیک و قطعات اتومبیلی استفاده می شود. همچنین در مواردیکه نیاز به مقاومت بالا در برابر حریق وجود دارد مثل ساختمان ها استفاده می شود. Landex Coat علاوه بر حفظ ظاهر و فام زیرآیند مقاومت آب و هوایی و مقاومت در برابر کپک زدگی را بهبود می دهد. محدوده مصرف آن نسبت به محصولات مشابه گسترده تر می باشد. دولت ژاپن در سال ۲۰۱۰ قانونی برای افزایش مصرف چوب در ساختمان های عمومی وضع کرده است اما مقاومت کم چوب در برابر حریق مانعی برای اجرای این قانون بوده است. 

بر اساس آمار های موسسه مدیریت حریق در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۱ هزار آتش سوزی در مناطق مسکونی ژاپن اتفاق افتاده که منجر به مرگ حدود ۹۰۰ نفر شده است. به منظور افزایش ایمنی ساختمان ها ، تقاضا برای مواد تاخیر انداز حریق جهت چوب ، کاغذ و پارچه در حال افزایش است. تاخیر انداز های متداول ظاهر چوب را حفظ نمی کنند. به همین دلیل تقاضا برای تاخیر انداز های شفاف در حال افزایش می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا