اخبار

مقابله ورقهای پلی کربنات با گرافیتی بر روی قطارها

بسپار می نویسد، شرکت Sabic بتازگی ورقهای پلی کربنات جدیدی را عرضه کرده که خطوط راه آهن را در رعایت قوانین ایمنی کمک می کند. این ورقهای Lexan به طراحان داخلی و تولید کنندگان امکان می دهد تا قطعاتی طراحی نمایند که در برابر گرافیتی (نقاشی خیابانی) مقاوم بوده باشد. این ویژگی سبب می شود تا هزینه نگهداری این قطعات کاهش یابد.
Kim Choate، مدیر بخش حمل و نقل Sabic می¬گوید: تولید کنندگان در صنعت حمل و نقل ریلی همواره با چالشهای تطبیق با قوانین جدید روبرو هستند. این قوانین در جهت ایمنی و راحنی مسافران وافزایش کارایی و کاهش هزینه¬ها وضع می¬شود.
ورقهای Lexan KH جایگزین مناسبی برای وزقهای PVC، پلی استر، وینیل استر یا پلاستیکهای تقویت شده با الیاف فنولیک می باشند که در ساخت قطعات و صفحات بکار رفته در قسمتهای داخلی، پنجره و چهارچوب بکار می روند.
ورقهای ضد گرافیتی KH6500 و KH6200 مطابق با استاندارد صنعت ریلی آلمان یعنی DIN 5510-2-2009 می¬باشند و همچنین مطابق با استاندارد فرانسوی NF F 31-112 برای مواد ضد گرافیتی و مقاوم در برابر مواد شیمیایی و شوینده ها هستند.
از KH6500 می توان برای تولید ورق، میز، دیوار کاذب استفاده کرد. این ورقها از سفتی و مقاومات بالا در برابر ضربه برخوردارند و پس از فرآیند شکلدهی حرارتی دارای براقیت کمی هستند.
ورقهای KH6200 در ضخامت 5/3 میلیمتر طبق استاندارد آلمانی DIN 5510 دارای درجه S4/SR2/ST2 هستند و توازن خوبی بین خواص و قیمت دارند . این ورقها در دماهای پایین (تا 20 درجه سامتیگراد زیر صفر) از مقاومت ضربه ای بالایی برخوردارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا