اخبار

موفقیت محققان شرکت کیمیاران در تولید مواد افزودنی‌ صنایع پی‌وی‌سی

بسپار می نویسد، پژوهشگران کشور موفق به تولید افزودنی‌های تثبیت‌کننده حرارتی مورد نیاز در صنعت پی‌وی‌سی شده و با ارتقای محصولات خود وارد بازارهای بین‌المللی شدند.

  مهشید غیاثی، مجری طرح با بیان اینکه پی‌وی‌سی در ساخت محصولاتی چون در و پنجره‌ها، لوله‌ها و سازه‌ها به کار برده می‌شود، گفت: پایدارکننده یا استابیلایزرهای حرارتی پی‌وی‌سی یکی از افزودنی‌هایی است که حضور آن نقش تعیین‌کننده‌ای در پایداری و کیفیت پی‌وی‌سی دارد و مطالعات ما بر روی تولید مواد افزودنی پی‌وی‌سی متمرکز شده است.

وی با تاکید بر این‌که اندازه دقیق پایدارکننده‌ها زمینه‌ساز تولید پی‌وی‌سی با کیفیت و ارتقای صنایع وابسته به این ماده خواهد شد، اظهار کرد: مقدار ماده‌ای که در 100 کیلوگرم پی‌وی‌سی استفاده می‌شود، کمتر از 5 کیلوگرم است؛ بنابراین میزان بالایی نیست، اما همین موضوع اهمیت استفاده از ماده با کیفیت و تولید شده بر اساس دانش فنی به‌روز را بالا می‌برد؛ زیرا میزان قابل توجهی از محصول نهایی را درگیر می‌کند.

 غیاثی از موفقیت در صادرات مواد افزودنی پی‌وی‌سی و دانش فنی آن خبر داد و ادامه داد: بیش از نیمی از نیازهای کشور به این فرآورده‌ها در داخل کشور تولید می‌شود، ضمن اینکه یک‌چهارم تولیدات در حوزه‌های گوناگون را در بازارهای بین‌المللی عرضه کردیم.

به گفته وی، صادرات این محصولات دانش‌بنیان به طور متوسط بیش از 10 هزار دلار درآمد ارزی را به همراه داشته است.

مجری طرح، گسترش این محصولات را نیازمند توجه جدی به تحقیق و توسعه دانست و یادآور شد: با توجه به اینکه مؤلفه‌های مصرف و نیاز مشتریان روزبه‌روز در حال تغییر است، شرکت‌های فعال در این حوزه از جمله ما باید تولیدات خود را با نیاز روز تطابق دهیم، بنابراین بیش از 50 نوع محصول داریم که برای مطابقت کامل با نیاز متغیر مشتریان، بر اساس تحقیق و پژوهش پایه‌ای و از ابتدا برای به دست گرفتن کامل دانش فنی بومی تولید می‌شوند.

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا