اخبار

نخستین گردهمایی دانش آموختگان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی برگزار شد

بسپار می نویسد، صبح امروز مراسم نخستین گردهمایی دانش آموختگان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در کنار مراسم جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان کارشناسی ارشد ورودی ۸۸ تا ۹۰ برگزار شد. در این مراسم مدیر آموزش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران از کسب مجوز و پذیرش دانشجو در دوره دکتری شیمی پلیمر در آینده نزدیک خبر داد.
دکتر اسماعیل قاسمی، با بیان این که اولین دوره آموزشی پژوهشگاه در سال ۱۳۶۸ با اخذ چهار دانشجو کارشناسی ارشد با همکاری دانشگاه تهران آغاز شد، تصریح کرد: تا سال ۷۳ پذیرش دانشجو به صورت مشترک با دانشگاه تهران صورت می‌گرفت اما از سال ۷۴ به بعد به صورت مستقل پذیرش دانشجو داشتیم.
وی با بیان این که اولین دوره دکتری پژوهشگاه در سال ۷۶ شکل گرفت، تصریح کرد: در حال حاضر پژوهشگاه در چهار گرایش کارشناسی ارشد شامل صنایع پلیمر، بیومتریال، علوم و تکنولوژی پلیمر و مهندسی فرآیند پلیمریزاسیون پذیرش دانشجو دارد و در مقطع دکتری نیز در رشته مهندسی پلیمر در دو دوره آموزشی – پژوهشی و پژوهش محور دانشجو پذیرش می‌کند.
قاسمی اضافه کرد: همچنین با کسب مجوزهای لازم در آینده نزدیک در دوره شیمی پلیمر نیز در مقطع دکتری پذیرش دانشجو خواهیم داشت.
مدیر آموزش پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران همچنین از ایجاد انجمن فارغ التحصیلان پژوهشگاه خبر داد و گفت: در این راستا مراحل کسب مجوز از وزارت علوم در حال انجام است و از جمله اهداف تاسیس این انجمن می‌توان به ایجاد و تحکیم ارتباط بین فارغ التحصیلان و پژوهشگاه برای ارائه خدمات متقابل و همچنین بهره‌گیری از نیروهای فارغ التحصیل پژوهشگاه و همکاری با سایر سازمان‌ها و انجمن‌های مشابه اشاره کرد.
وی افزود: همچنین کاریابی و فراهم کردن فرصت‌های شغلی در قالب انجمن فارغ التحصیلان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران می تواند شکل بگیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا