اخبار

نسل جديد پرينتر با جوهرهای قابل پاك شدن

محققان شركت توشيبا، پرينتر جديد طراحي كرده‌اند كه امكان پاك كردن كاغذهاي پرينت گرفته شده و استفاده چند باره از آنها را فراهم مي‌كند.
بسپار به گزارش سرويس فناوري ايسنا می نویسد، با طراحي و ساخت پرينتر با جوهر قابل پاك شدن، استفاده مجدد از كاغذهاي پرينت گرفته شده فراهم شده و در هزينه‌ها به صورت چمشگيري صرفه‌جويي مي‌شود.
شيوه عملكرد پرينتر مشابه قلم‌هاي پاك شدني(erasable pen) است كه متن را پاك كرده و امكان نوشتن دوباره متن را بر روي صفحه فراهم مي كند. در هر دو مورد از گرما براي از بين بردن رنگ جوهر استفاده و گرماي مورد نياز در قلم از طريق اصطكاك ايجاد مي‌شود.
در نسل جديد پرينترهاي توشيبا از جوهرهاي قابل پاك شدن استفاده مي‌شود. جوهر كاغذهاي پرينت گرفته شده در قسمتي از دستگاه پاك شده و كاغذ سفيد و تميز از بخش ديگر پرينتر خارج مي‌شود.
با استفاده از اين پرينتر مي توان تا پنج بار از كاغذهاي پرينت گرفته شده مجددا استفاده كرد. بخش پاك كن دستگاه قابليت تشخيص تعداد دفعات پاك شدن جوهر يك كاغذ را دارد؛ سيستم همچنين مي‌تواند نوشته هاي قلم‌هاي پاك شدني را نيز از روي صفحات پاك كند.
طراحان امكان اسكن و ذخيره صفحات پرينت گرفته شده پيش از آغاز مرحله پاك كردن جوهر را نيز پيش‌بيني كرده‌اند.
در نمونه اوليه امكان پرينت به رنگ آبي وجود دارد و قرار است با تكميل مراحل طراحي امكان پرينت به رنگ هاي مختلف فراهم شود. پرينتر جديد توشيبا تا پايان سال جاري ميلادي به بازار عرضه خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا