اخبار

نعمت زاده، وزیر صنعت از احیای جایزه صادراتی خبر داد

بسپار می نویسد، وزیر صنعت،معدن و تجارت اعلام کرد: تلاش می‌کنیم جایزه صادراتی را برای تشویق وترغیب به صادرات غیر نفتی احیا کنیم.
به گزارش شاتا ،مهندس نعمت زاده در نشست بررسی چالشها وراهکارهای توسعه صادرات خدمات فنی ومهندسی گفت: در کشورهای دیگر نیز برای صادر کنندگان مشوقهایی در نظر گفته می شود.
وی گفت: با اینکه دولت از لحاظ مالی در تنگنا قرار دارد اما تلاش داریم جایزه صادراتی، دوباره احیا کنیم.
وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت: توسعه صادرات غیر نفتی خصوصا صادرات خدمات فنی ومهندسی می تواند ما را به رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی نزدیک نماید.
وی گفت: هر موضوعی که در ابلاغیه سیاستهای اقتصاد مقاومتی دنبال شود به نفع تولید وصادرات غیر نفتی می باشد.
لازم است برای تقویت این بخش، سرمایه بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات و افزایش یابد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در لایحه حمایت از تولید که در آینده نزدیک به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود ، درخواست افزایش سرمایه برای این بانک داده شده است.
مهندس نعمت زاده تصریح کرد: صادرات خدمات فنی ومهندسی در سالهای گذشته رشد خوبی داشته است وباید با برنامه ریزی بهتر تقویت شود.
وی گفت: صادرات به کشورهای همسایه را در اولویت قرار دهید چرا که برای ایران بازار پر سود ومزیت داری حساب می شوند.
وزیر صنعت،معدن وتجارت گفت: شرکت ایرانی در خارج از کشور با هم رقابت نکنند چرا که این امر به ضرر صادر کنندگان است بلکه با تقسیم کار وتعامل می توانند بازار را برای خود حفظ نمایند.
باید تشکلها و انجمن های صادراتی در کشور ایجاد وتقویت بشوند تا بتوانند به همگرایی شرکتهای صادرکننده کمک نمایند.
وزیر صنعت، معدن وتجارت همچنین گفت: شورای عالی صادرات به ریاست معاون اول رئیس جمهور بزودی تشکیل جلسه می دهد و دراین جلسه راهکارهای توسعه صادرات غیر نفتی بررسی خواهد شد.
مهندس نعمت زاده در پایان گفت: ورود هیاتهای متعدد اقتصادی اروپایی به کشور، نشان از تمایل به سرمایه گذاری و حضور در بازار های ایران را دارد و آثار رفع تحریم ها را نمایان می کند.
در این جلسه چند نفر از مدیران شرکتهای صادرکننده خدمات فنی ومهندسی به بیان مسائل وموضوعاتی همچون، جوایز صادراتی، ضمانت نامه ها، فاینانس و راهکارهای توسعه صادرات خدمات فنی ومهندسی پرداختند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا