اخبار

نقش پر رنگ چین و هند در بازارهای صادراتی PVC

بسپار/ ایران پلیمر انتظار می رود چین و هند به عنوان دو بازار کلیدی پلی وینیل کلراید با برچیدن تعرفه های ضد دامپینگ بر پی وی سی وارداتی و گشودن درها به روی جریان تجارت آزاد نقش مهمی را در بازارهای صادراتی این محصول ایفا کنند.

انتظار می رود چین و هند به عنوان دو بازار کلیدی پلی وینیل کلراید یا پی وی سی (PVC)، با برچیدن تعرفه های ضد دامپینگ (antidumping duties) بر پی وی سی وارداتی از بسیاری از مناطق و گشودن درها به روی جریان تجارت آزاد، در طول سال 2020 میلادی نقش مهمی را در بازارهای صادراتی این محصول ایفا کنند.

وزارت تجارت چین در ماه اکتبر اعلام کرد که تعرفه های ضد دامپینگ بر واردات پی وی سی از ایالات متحده، تایوان، ژاپن و کره جنوبی از اواخر ماه سپتامبر برچیده شده بود.

منابع بازار می گویند: تولیدکنندگان پی وی سی آسیا ممکن است محموله های اضافی خود را روانه بازار چین کنند. به ویژه آن کهبه دنبال برچیده شدن تعرفه های ضد دامپینگ بر واردات از چند منطقه شامل اتحادیه اروپا، ژاپن، مالزی و اندونزی در ماه ژوئیه، رقابت در مقاصد صادراتی دیگر مانند هندبالا گرفته است.

هند نیازدارد برای تامین تقاضای بازار داخلی، سالانه 2 میلیون تن پی وی سی وارد کند. برنامه دولت برای افزایش عرضه پلی وینیل کلراید، با هدف تولید لوله های پلاستیکی به منظور تضمین عرضه آب آشامیدنی سالم در مناطق روستایی این کشور اجرایی می شود. موضوعی که طبیعتا رشد بیشتر تقاضا را در پی خواهد داشت.

 

نیپنا

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا