اخبار

نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان اسفندماه برگزار می‌شود

بسپار می نویسد، مشاور اتاق بازرگانی و صنایع و معادن با اشاره به برگزاری نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان گفت: برگزاری نمایشگاه ایران در کابل می تواند سهم ایران را در صادرات به کشور افغانستان افزایش دهد.
به گزارش مهر، علی رسولیان با اشاره به میزان صادرات ایران به افغانستان گفت: میزان صادرات کل ایران در ۸ ماهه نخست امسال یک میلیارد و ۳۹۴ میلیون دلار بوده است که ۵۲۰ میلیون دلار آن مربوط به استان خراسان رضوی است.

مشاور اتاق بازرگانی و صنایع و معادن افزود: بیشترین صادرات مربوط به حلال و هیدروکربن ها، میله‌های آهنی، مصالح ساختمانی و مواد غذایی بوده است.

وی تصریح کرد: بیشتر صادرات ما به کشور افغانستان به شهرهرات و حوزه غرب افغانستان است و متاسفانه فعالیت ما در مرکز و شرق این کشور بسیار کم رنگ است.

به گفته رسولیان، بازاریابی مناسبی در رابطه با بعضی کالاها در این کشور نداشتیم که برگزاری نمایشگاههای عرضه کالا می تواند کمک موثری در رابطه با معرفی کالاها و محصولات جدید به این کشور کند.

رسولیان عنوان کرد: سهم ما از بازار افغانستان در حال حاضر ۲۵ درصد از کل بازار این کشور است که این با توجه به توانمندی های کشور ما و مشترکات زیاد ما با این کشور بسیار اندک است.

وی تاکید کرد: این وظیفه ما و بخش خصوصی است که از این فرصت استفاده کرده و در قسمت های مختلف کشور افغانستان نمایشگاه هایی برای معرفی محصولات ایرانی برگزار کنیم.

رسولیان با اشاره به مسائل بانکی که یکی از مشکلات کار کردن با کشور افغانستان است، بیان کرد: بخشی از این مشکلات بانکی به تحریم ها بر می گردد که ما امیدواریم با استقرار دولت جدید افغانستان و تغییراتی که در کشور ما اتفاق افتاده این مشکلات حل شود.

وی افزود: ما پیگیری های زیادی را برای حل این مشکل انجام داده ایم که البته این موضوع چندان مهمی نیست، مسیرهای زیادی برای مبادله پول بین دو کشور وجود دارد.

نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در پایتخت افغانستان از ۲۸ بهمن تا ۱ اسفندماه امسال با حمایت سفارت ایران در کابل افغانستان برگزار می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا