اخبار

نمایشگاه ایران پلاست فرصت تجدید حیات صنعت پتروشیمی است

بسپار می نویسد، مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی پتروشیمی معتقد است که ایران پلاست می تواند به یکی از بزرگترین رویدادهای صنعت در سطح منطقه بدل شود ، اگر مثل بسیاری از رویدادهای بزرگ مشابه از مشارکت برگزار کنندکان بزرگی مثل نمایشگاه دوسلدورف در جلب شرکت های خارجی استفاده کنیم و در کنار آن با مشارکت اتاق های مشترک بازرگانی خریداران واقعی را شناسایی و دعوت کنیم .

عباس کاظمی می گوید : ایران پلاست نسبت به نمایشگاه های منطقه از هر جنبه از سطح بالایی برخوردار است، هم از منظر تعداد شرکت کنندگان و هم کیفیت کالاهایی که ارایه و معرفی می شود .
کاظمی معتقد است که شرکت های حاضر در نمایشگاه ایران پلاست انتظار دارند تا محصولات و فن آوری های نوی خود را به مشتریان جدید معرفی کنند بنابراین ایجاد بازار فروش مناسب برای تولید کنندگان داخلی از وظایف اصلی برگزاری این نمایشگاه است که باید بصورت گسترده به آن پرداخته شود.

به گفته کاظمی تسهیل کردن حضور شرکت های خارجی برای تردد افراد و جابه جایی کالاها، انتقال آسان پول، ارایه اطلاعات به موقع و کامل و مذاکره در جهت رفع پیش داوری های موجود در باره فضای سیاسی و اقتصادی ایران می تواند به مشارکت بیشتر آنان بیانجامد و می افزاید : گاهی مسایل بسیار ساده مثل واریز وجه برای ثبت نام به یک مانع بدل می شود و شما برای همیشه از دهن مشتری پاک می شوید. ما موظفیم که به طور مستمر به مخاطبان خود اطلاعات بدهیم، بهبود شرایط را یاد آوری کنیم و برای حل مشکلات سناریوهای مختلف پیشنهاد بدهیم تا پای خریداران را به نمایشگاه باز کنیم. این کار به یک برنامه منسجم تیمی یا همکاری های مشترک ایرانی – خارجی نیاز دارد .

مدیر روابط عمومی شرکت بازرگانی پتروشیمی می گوید که ما به عنوان تخصصی ترین نهاد تجارت محصولات پتروشیمیایی در کشور همیشه در کنار صنعت هستیم تا برای حل هر کدام از این مشکلات پیشنهادهایی داده یا کمک هایی را ارایه کنیم .

کاظمی در مورد تجربه مستمر خود از حضور در نمایشگاه های تخصصی صنعت پتروشیمی و پلاستیک در داخل و خارج می گوید : ایران پلاست از منظر ما فرصت بازاریابی برای محصولات پتروشیمیایی نیست و شرکت های پتروشیمی با هدف تعامل با مشتریان داخلی در آن حضور دارند ، در نتیجه خریداران خارجی مواد اولیه مخاطبان اصلی این نمایشگاه نیستند بلکه باید بر روی بازارهای هدف محصولات صادراتی صنعت پلاستیک تمرکز کنیم که عمدتا کشورهای عراق ، افغانستان،ترکیه و پاکستان را شامل می شوند.

به گفته کاظمی ، شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران در ایران پلاست ۲۰۱۴ در نقش یکی از حامیان اصلی این رویداد بزرگ همه تلاش خود را به کار خواهد بست تا علاوه بر دعوت از خریداران خارجی و فراهم ساختن امکان مذاکرات تجاری میان آنان و شرکت های ایرانی ، به ان دسته از مشتریان خود که در ایران حضور یافته اند نیز خدمات جنبی از قبیل برگزار ی مداکرات تجاری ارایه نماید .
وی به اطلاع رسانی در باره رویداد ایران پلاست طریق دفاتر خارجی این شرکت اشاره کرده و می گوید : مهمترین مشکل شرکت های ایرانی این است که نگران معرفی فرصت های نمایشگاه به میهمانان و مشتریان خود هستند ، در حالی که اگر بخشی نگری نکنیم و منافع خود را به مصالح و منافع ملی گره بزنیم، همه در نهایت منتفع خواهیم شد .

کاظمی فقدان اطلاع رسانی در باره برنامه های جنبی و فرصت سازی برای مشارکت بیشتر شرکت ها و تشکل ها در این عرصه را مهمترین ضعف ایران پلاست ۲۰۱۴ برمی شمارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا