اخبار

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی اواخر آذر ماه برپا می شود

بسپار می نویسد، نمایشگاه دستاوردها و محصولات پژوهشی وزارت علوم و سایر دستگاهها از 23تا 26آذرماه در محل نمایشگاه بین المللی برگزار می شود.
به گزارش مهر، وحید احمدی در حاشیه صد و بیست و پنجمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چند نکته پیش از دستور و دو دستور اصلی در این جلسه داشتیم، گفت: در ابتدای جلسه، گزارش هفته ملی پژوهش و فناوری از جانب ستاد ملی پژوهش و فناوری ارائه شد که در این هفته علاوه برجشنواره تقدیر از پژوهشگران و محققین برتر حوزه وزارت علوم و تحقیقات فناوری، سایر دستگاهها نیز از جمله وزارت بهداشت و درمان حضور دارند.
وی با بیان اینکه نمایشگاه دستاوردها و محصولات پژوهشی وزارت علوم و سایر دستگاهها از 23تا 26آذرماه در محل نمایشگاه بین المللی برگزارمی شود، افزود:در طی برگزاری این نمایشگاه درروز 25 آذر در سالن اجلاس سران، همزمان اجلاس معاونین پژوهشی برگزار می شود.
احمدی اذعان داشت: تفاوت نمایشگاه امسال با سالهای گذشته این است که مراکز پژوهشی خصوصی نیز در اجلاس حضور دارند.
معاون پژوهشی وزارت علوم در خصوص دومین گزارش پیش از دستور توضیح داد و گفت: قرار است همایش یک روزه دهمین سالگرد تاسیس شورایعالی عتف در29 بهمن ماه با حضور تمامی دستگاهها برگزار شود.
معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد:آخرین مباحث مطرح شده ،مصوبات پیشنهادی مربوط به مناطق ویژه علم و فناوری است که باید به شورایعالی برود تا اصلاحیه ای برای لایحه قانون شرکت های دانش بنیان ایجاد شود.
احمدی اذعان داشت: مناطق ویژه علم و فناوری قانون مجزایی دارند ولی در جلسه پیشنهاد شد که این مناطق از تسهیلات قانون شرکت های دانش بنیان بهره ببرند و این اصلاحیه تنها به این دلیل بود که در قانون شرکت های دانش بنیان تسهیلات مشخصی اعلام شده است.
وی افزود:این موضوع به تفاصیل بیشتری نیاز دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا