اخبار

نمایشگاه صادراتی ایران در ارمنستان برگزار می شود

بسپار به نقل از خبرگزاری مهر می نویسد، هفدهمین نمایشگاه صادراتی جمهوری اسلامی ایران همزمان با نمایشگاه Panarmenian expo) اکسپو ارمنستان( از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ مهر ماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی شهر ایروان پایتخت کشور ارمنستان برگزار می‌شود.

هفدهمین نمایشگاه صادراتی جمهوری اسلامی ایران با حضور تجار، بازرگانان و شرکت های مختلف بازرگانی و صادراتی و همچنین مشارکت برخی وزارتخانه ها و دستگاه‌های مرتبط با عنوان نمایشگاه بازرگانی تجاری مشترک ایران و ارمنستان با همکاری و حمایت وزارت بهداشت، وزارت اقتصاد، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق بازرگانی کشور ارمنستان و همچنین دیگر سازمان‌های دولتی و بخش خصوصی، برپا می شود.

رئیس ستاد اجرائی هفدهمین نمایشگاه صادراتی جمهوری اسلامی ایران در ایروان گفت: این نمایشگاه شامل بخش‌های مختلفی از جمله فرش و موکت، صنایع کشاورزی و غذایی، کیف و کفش، تجهیزات پزشکی، دارویی و بیمارستانی، بهداشتی، شوینده و آرایشی، صنعت، فناوری اطلاعات IT، ‌لوازم خانگی، انرژی، ‌ پتروشیمی، حمل و نقل و خودرو، معدن و ماشین آلات، ‌ پلیمر و پلاستیک است.

غلامرضا رضائیان افزود، این نمایشگاه با هدف ارتقای سطح توسعه روابط اقتصادی و تجاری، بازار سازی، افزایش صادرات، توسعه فرهنگ گردشگری، تسهیل در مبادلات تجاری فی مابین جمهوری اسلامی ایران و کشور ارمنستان و تقویت و حمایت از تولیدات و خدمات داخلی برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه فرصت بسیار مغتنمی خواهد بود تا فعالان تولید و صنعتگران کشور با ارائه دستاوردها و توانمندی‌های خود، زمینه تجارت و صادرات پایدار و بلندمدت را با ارائه خدمات به کشور ارمنستان و کشورهای مشترک المنافع فراهم آورند.

رضائیان با بیان اینکه هفدهمین نمایشگاه صادراتی جمهوری اسلامی ایران را مرکز اقتصادی ایران و منطقه اوراسیا برگزار می کند، افزود: این مرکز که در جمهوری ارمنستان قرار دارد و پیش از این هم شانزده دوره نمایشگاه اختصاصی ج. ا. ایران در ارمنستان را برگزار کرده است، تلاش می کند با برگزاری این نمایشگاه ها، تجار و تولیدکنندگان ایرانی را به بازار کشورهای اروپای شرقی و بالاخص کشورهای تازه استقلال یافته منطقه قفقاز و اورآسیا، نزدیکتر کند.

ارمنستان به دلیل موقعیت مناسب جغرافیایی در منطقه (اروپا و آسیا) و داشتن منطقه ژئوپلتیک و ژئواکومونومیک توانسته به یک منطقه تجاری جهانی تبدیل گردد. این کشور به عنوان نزدیک ترین همسایه جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا نقش پل ارتباطی مناسبی را برای دستیابی خدمات و کالاهای ایرانی به بازار رو به رشد این اتحادیه دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا